Úřední deska

Aktuální informace k epidemiologické situaci vzhledem k výuce od 11.3.2020

Publikováno: 14.3.2020 Autor(ka): Ondřej Polakovič
Aktuální informace k epidemiologické situaci vzhledem k výuce od 11.3.2020

Aktuální informace k epidemiologické situaci
vzhledem k výuce od 11.3.2020

V souladu s mimořádnými opatřeními, které vyhlásilo Ministerstvo zdravotnictví ČR 10.3.2020 vedení školy oznamuje, že od středy 11. března 2020 neprobíhá výuka pro žáky na základních školách, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola Mosty u Jablunkova 750, příspěvková organizace. V činnosti nejsou ani školní družiny, a to až do odvolání. Žákům budou obědy odhlášeny automaticky.

Žádáme žáky a rodiče, aby sledovali aktuálně zveřejňované informace na webu školy, případně Facebooku nebo zasílané prostřednictvím školního systému Bakalář. V současné době vedení školy připravuje možnost vzdělávání žáků jinou formou.

V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních, středních i vysokých škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let. Více informací na
http://www.msmt.cz/informace-k-mimoradnemu-opatreni-ministe…
https://www.cssz.cz/…/karantena-a-osetrovne-informace-pro-r…

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy). Tento tiskopis Vám vydají a potvrdí na sekretariátu školy.
Sekretariát školy bude v provozu denně od 8.00 do 11.30 a 12.00 do 14.00 hodin.