Lyžařské kurzy 2023

Publikováno: 9.3.2023 Autor(ka): Jan Beiger

V měsíci únoru proběhly také lyžařské kurzy pro žáky 4. a 7. tříd.

Během dvou týdnů se tak postupně obě skupiny žáků nejen zdokonalovaly ve svém lyžařském stylu, ale značná část z nich se vůbec poprvé postavila na lyže. Bylo naší radosti a odměnou za tvrdou práci sledovat jejich pokroky a radost z pohybu. Po pár dnech tak všichni začátečníci zvládli základy lyžování, vlek a nejodvážnější z nich dokonce pokořili lanovku a velký kopec. Nejlepší lyžaří si mezitím upevňovali svůj carvingový oblouk a několik odvážlivců si vyzkoušelo i jízdu na školních snowbladeových lyžích.

Chci poděkovat celému Ski areálu a firmě Maflex za doslova domácí zázemí, obci Mosty u Jablunkova za skipasy, SRPŠ za pitný režim našich přestávek, závěrečné občerstvení a věcné ceny pro nejlepší.

Děkuji také celému týmu instruktorů/učitelů ve složení Mgr. Kamil Bula, Mgr. Kamila Szotkowská, Mgr. Jan Beiger, Mgr. Martin Janik, Hubert Witosz a Josef Kohut.

 

Příspěvky včetně videí k jednotlivým kurzům najdete na našem Facebooku a Youtube.

                                                                                                                             

Mgr. Jan Beiger