Šachisté váleli v Návsí

Publikováno: 4.5.2023 Autor(ka): Pavel Kantor

Na šachovém turnaji v Návsí dosáhli naši žáci velkých úspěchů. 

Ve čtvrtek 4. května 2023 uspořádala Masarykova základní škola v Návsí tradiční Májový turnaj v šachu, kterého se kromě žáků domácí školy zúčastnili naši žáci a žáci ze ZŠ Písek. Naši školu reprezentovalo 11 členů šachového kroužku. Celkem 47 šachistů bylo rozděleno do čtyř kategorií, kde sváděli boje o co nejlepší umístění. 

   

V nejmladší kategorii prvňáků jsme zaznamenali největší úspěch, když naši žáci kompletně obsadili stupně vítězů. Zvítězil Matěj Lukoš (1.A) před Anežkou Kantorovou (1.A) a Tomášem Szotkowskim (1.A). V kategorii žáků druhých a třetích tříd si nejlépe vedl Jáchym Kovář (3. tř.), který získal 6 bodů a tuto kategorii ovládl. Lukáš Kufa (3. tř.) obsadil 7. místo, Vojtěch Pavlus (3. tř.) 9., Václav Kufa (3. tř.) 10. a Rozálie Gocieková (2.B) 17. místo. Naši čtvrťáci v konkurenci starších hráčů v kategorii žáků čtvrtých až šestých tříd neměli mnoho šancí na úspěch. Tomáš Šotkovský (4.B) skončil jedenáctý a Jan Szala (4.B) dvanáctý. V nejstarší kategorii žáků sedmých až devátých tříd naši školu zastupoval Šimon Mucha (8.A). Vedl si ale náramně, v turnaji ztratil pouze půl bodu za remízu a díky tomu mohl slavit triumf.

 

 

V celkovém hodnocení naše škola díky získu tří zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile získala 1. místo před MZŠ Návsí a ZŠ Písek. Všem mladým šachistům gratuluji k jejich úspěchům a děkuji za reprezentaci školy.

Bc. Pavel Kantor