Slovo na závěr školního roku 2019/2020

Publikováno: 25.6.2020 Autor(ka): Ondřej Polakovič

a zároveň k ukončení ve funkci ředitele školy 31.7.2020.

Slovo na závěr školního roku 2019/2020

Měl jsem příležitost poznat lidi kolem sebe - ve škole i v jejím širším okolí. V druhém pololetí školního roku 2019/2020, v koronavirové situaci, jsme byli hozeni do bouřlivé a neznámé vody výuky na dálku. České školství – a naši školu nevyjímaje – nebylo na toto nastaveno. Základy ve škole sice položeny byly - Bakaláři, webové stránky, Facebook, narychlo se rozjížděl Office365, většina zkoušela točit pro žáky videa. Nikdo se ale s tímto nesetkal, ani na to nebyl připraven či proškolen. Troufám si říct, že jsme plavali v rozbouřené, nepřehledné koronavirové vodě (dost) statečně. Mnozí kolegové překvapili, mnozí kolegové posílili své profesní kompetence. Zavřené školy znamenaly i něco úplně jiného pro žáky. Dovoluji si také poznamenat, že až na malé (a možná i nepříjemné k řešení a na komunikaci) výjimky žáci více či méně pracovali. Závěr roku bude také jiný. Nezapomeneme ani na desinfekci a případně roušky, které nám situaci neulehčovaly a doufám, že brzy budou minulostí.

Přeji hodně odpočinku a myšlenky daleko od dezinfekcí „vonící“ školy. Přeji Vám, aby nový školní rok nebyl takový nepříjemně pestrý, netradiční a nový, jako ten 2019/2020.

Ondřej Polakovič