Učebna lidského těla

Publikováno: 12.5.2022 Autor(ka): Martin Janik
Učebna lidského těla

Zajímavosti o lidském těle a první pomoc

Dne 3.5. 2022 žáci 9.A třídy navštívili interaktivní učebnu lidského těla v Třinci.  Cílem této exkurze bylo zvýšení povědomí o funkci lidského těla, vzdělávání v oblasti zdravovědy a první pomoci. Pro žáky byla nachystána interaktivní učebna vybavená realistickými modely lidského těla v životní i nadživotní velikosti včetně praktických pomůcek. Výuka byla vedena paní záchranářkou, pod  jejíž vedením si žáci vyzkoušeli resuscitaci, obvazové techniky atd.

Dne 10.5.2022 se této exkurze zúčastnili také žáci 9.B. Akce byla pro žáky velice přínosná, neboť poskytnout první pomoc by měl umět každý z nás.

                                                                                            Mgr. M.Janik