Nahlédnutí do kroužku Spartan Kids

Publikováno: 6.10.2022 Autor(ka): Marketa Maroszová
Nahlédnutí do kroužku Spartan Kids

Malí Sparťani se schází každou středu v 13.30. Krátce se rozehřejí běžeckou abecedou anebo během okořeněným dynamickými cviky. Poté hrajeme hry zaměřené na paměť a koordinaci anebo rozvoj dynamiky.
Tentokát jsme si stavěli a rozebírali překážkovou dráhu. Nejprve jsme odemkli hru, a to tak, že každý sparťan provedl 10 opakování cviku s gumou. Následovalo první kolo, kdy jsme stavěli překážky. Každý sparťan mohl nést jen jednu překážku a tu umístit ve správném pořadí. Pořadí si museli sparťani zapamatovat. Následně jsme prosvištěli dráhu na čas a preciznost. Ve třetím kole jsme rozebírali dráhu. V překážkové dráze vyhráli kluci.
Holky jim to však nandaly v housence. Housenka je hra zaměřená na koordinaci a spolupráci. Úkolem bylo dostat se pomocí ostrovu a provazu bezpečně na druhou stranu. Tělocvična se změnila v lávu. Kdo neudržel balanc a dotkl se lávy, udělal 5 dřepů s výskokem, aby mohl pokračovat.
Soutěž skončila nerozhodně. To nám ale nebaví, důležitější je, že jsme se v průběhu povzbuzovali, pomáhali si a náležitě si užili hru.