Pokličkové na republice

Publikováno: 8.12.2022 Autor(ka): Pavel Kantor

Den D je tady. Dnes soutěžíme v Brně a reprezentujeme školu na republikovém kole soutěže pIšQworky 2022. Prostory Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně přivítaly 32 nejúspěšnějších týmů ze všech krajů České republiky i ze Slovenska, které změří své síly v piškvorkách.

V prvním kole nás čeká soupeř z Brna - tým GML OE. Rozehráváme se pomalu a utrpěli jsme první porážku v poměru 4:8. Své duely zremizovali Jakub a Vojta. Přesto budeme bojovat dál a snad se nám podaří napodobit krajské kolo, kde nám start rovněž nevyšel.

Druhé kolo zahájíme s týmem Svatoušci1 ze Základní a mateřské školy Olomouc. Získáváme první body, soupeře z Olomouce porážíme 8:4, když svůj duel vyhrál Jakub 4:0 a Vojta se Šimonem přidali po 2 bodech za remízy.

Ve třetím kole přivítáme tým SMND4 ze Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia v Bratislavě. Mezinárodní duel končí remízou 6:6, naplno opět zabodoval Jakub a 2 body za remízu připojil Šimon. Tým prozatím táhne Kuba, snad se kluci k němu připojí. Soupeři jsou ale opravdu už velmi těžcí, konkurence je vysoká.

Průběžným pořadím pomaličku stoupáme vzhůru, po třetím kole jsme přesně v polovině tabulky na 16. místě. Ve čtvrtém kole poměříme své dovednosti s děvčaty z Ovocného Dream teamu, který reprezentuje Gymnázium v Uherském Hradišti.

Souboj s děvčaty rovněž končí remízou 6:6, když oba duely vyhrává Šimon a Jakub ve svém duelu remizuje. V tabulce zůstáváme na 16. místě. 

Poslední kolo před obědovou pauzou absolvujeme proti družstvu Hustokrutopřísňáci z Gymnázia a Střední odborné školy v Rokycanech. Třetí duel za sebou remizujeme 6:6, soutěž je velmi vyrovnaná. V obou duelech vítězí Jakub, Šimon přispívá dvěma body za remízu. Jdeme se posilnit a po obědě ukážeme svou sílu.

Tak jdeme na to. Zahnali jsme hlad a teď nás čeká tým Bzenec z Gymnázia, obchodní akademie a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Hodonín. Bohužel oběd nás spíše uspal, než povzbudil. V šestém kole dostáváme náklep 10:2, když jediný úspěch zaznamenal Šimon. V pořadí se propadáme na 21. pozici.

Předposlední kolo nabídne náš souboj s týmem Antonka9B ze Základní školy a mateřské školy Brno. V odpoledním programu se trápíme. I druhý zápas prohráváme tentokráte 4:8. Šimon a Jakub opět bodují dvěma body. Klesáme na 25. místo. 

V posledním kole se pokusíme probojovat do první dvacítky. Nastupujeme proti týmu Žabaři ze Základní školy a mateřské školy Prosetín. Aspoň trochu si zlepšujeme náladu, když Žabaře porážíme 8:4. Plným bodovým ziskem vítězství podpořili Jakub a Šimon.

V celkovém pořadí se dostáváme na 23. místo. Škoda že zrovna dnes nás nepotkala nejlepší forma. Mírnou útěchou nám může být fakt, že první dvě místa v turnaji získaly týmy, se kterými jsme se střetli a vedli vyrovnané souboje. Vítězem se stalo družstvo GML OE, následované Ovocným Dream teamem. Na medailových pozicích je doplnil BAGR z Gymnázia Říčany.

Po šesti hodinách úporných bojů se dokřížkovalo a dokolečkovalo. Ačkoli to do třetice nevyšlo, získali jsme spoustu zkušeností a poznali nové kamarády. Hrou jsme se bavili a zároveň rozvíjeli naše logické myšlení. Chtěli bychom poděkovat SRPŠ a firmě Vitalplast za poskytnutí finančních prostředků, díky kterým jsme mohli všechna kola turnajů v piškvorkách absolvovat. Příští rok se pokusíme náš úspěch zopakovat.

 

Bc. Pavel Kantor, Jakub Lýsek, Šimon Mucha a Vojtěch Hawliczek