Mgr. Eva Jouklová Třídní učitel učitel, speciální pedagog

23. - 27.11.

Přírodověda - 4. ročník

Ahoj děti,

Tento týden se budeme učit o zvířátkách žijících v lese.

• Podívejte se na prezentaci o zvířátkách v lese a zkus si zapamatovat zajímavosti – KLIKNI TADY
  • Kolik zvířátek poznáš? Zjisti ve hře – KLIKNI TADY
  • Jdi s rodiči na procházku a všímej si zvířátek v lese. Pokud se ti podaří nějaké zahlédnout, pošli mi fotku emailem.

V online hodině se budu ptát na zajímavosti o lesních zvířátkách. Zajímavosti z prezentace si můžeš napsat i do sešitu.

Přeji hezký týden,

16. - 20.11.

Ahoj děti,

Tento týden se budeme učit o lese.

• Podívej se na prezentaci KLIKNI TADY
  • Opiš si do sešitu patra (patro stromové, keřové..), ke každému patru napiš aspoň 2 příklady rostlin, které se v něm nachází. Můžeš nakreslit i obrázek.
  • Jdi s rodiči na procházku a vyfoť rostliny patra mechového, bylinného, keřového a stromového. Fotky mi pošli emailem.

Online hodina

Na online hodinu si připrav odpověď, proč je důležité chránit lesy?

Nápovědu získáš v učebnici, na internetu anebo ve videu tady:

Podívej se na video, jak se v lese zadržuje voda: https://edu.ceskatelevize.cz/video/5754-funkce-lesa-zadrzovani-vody

9. - 13.11

Ahoj žáci,

Tento týden budeme procvičovat učivo o obratlovcích a bezobratlých. V online hodině si učivo procvičíme. Odkaz na online hodinu najdete v záložce ROZVRH. Pod rozvrhem je tabulka s odkazy. Klikni na poslední odkaz (Ostatní VL /Př).

1) Podívej se na video o obratlovcích a bezobratlých - KLIKNI ZDE

2) Zkus v tomto videu určit co nejvíce skupin (ryby, ptáci, savci, obojživelníci...) - KLIKNI ZDE

3) V příloze máš pracovní list 2.Živočichové, ten vyplň a pošli mi ho emailem. Nápovědu k pracovnímu listu najdeš v učebnici na str. 16. – 17.

Přeji krásný týden,

2. - 6.11.

Ahoj žáci,

v příloze najdete pracovní list. V učebnici na straně 15 a 16 máte nápovědu. Podaří se vám vyluštit křížovku? V druhém úkolu vypište do rámečku název zvířete a kaňku vybarvěte podle skupiny, do které patří. Např. čáp - ptáci.

Fotku pracovního listu mi pošlete emailem (ukolniceklab@gmail.com). Do předmětu emailu prosím napište své jméno a třídu, abych věděla, komu mám dát známku.

Tento týden budeme mít v 9h online hodinu. Klikněte na odkaz, tím se připojíte:

Přírodověda / vlastivěda 4. třída
Středa, 4. listopadu9:00–9:30AM
Týdně v středa
meet.google.com/nof-acpc-ngi

Stejný odkaz bude fungovat i na vlastivědu.

Přeji krásný týde,

19. - 23.10.

Ahoj žáci,

dnes budeme procvičovat učivo o plodech. Na straně 13. si připomeňte učivo o plodech. Do sešitu přepište rozdělení plodů (zelená tabulka - Plody - dužnaté a suché). Ke každému druhu plodu nakreslete obrázek (tzn. peckovice - švestka, třešeň, malvice - jablko, hruška...)
Fotku obrázku mi pošlete emailem.

Dobrovolný praktický úkol. Doma na ovoci určete typ plodu a zda jde o dužnatý nebo suchý plod.

12. - 16. 10.

Vážení rodiče,

vzhledem nařízení vlády související se situací Covid-19, budeme zadávat úkoly pro žáky přes bakaláře.

Tento týden jsme probírali nové učivo v učebnici na str. 12. -13. Žáci si měli nakreslit za DÚ květ a popsat části květu.

Prosím, aby si na str. 13. Přečetli text k plodu (typy plodů už ne).

Praktický úkol - rozkrojte ovoce (jablko, rajče, švestku..dle vlastního výběru) a porovnejte počet semen v plodech.

Úkoly na příští týden budu zadávat vždy v pondělí přes zprávy Komens v systému bakalář.

Přeji hezký den,

Mgr. Markéta Labajová, Ph.D