Mgr. Eva Jouklová Třídní učitel učitel, speciální pedagog

Publikováno: 23.11.2020 Autor(ka): Marketa Labajová

23.-27.11

Vlastivěda - 4. ročník

Ahoj děti, tento týden budeme procvičovat učivo o vodstvu České republiky a řekneme si, co je to podnebí a počasí.

• Vypracujte pracovní list 23. 11. – Vodstvo ČR (v příloze dole). Hotový pracovní list budu kontrolovat ve škole příští týden. Nezapomeňte si složku s pracovními listy.
  • V online hodině si budeme povídat o podnebí a počasí. Co to je? V prezentaci najdeš odpověď – KLIKNI TADY

Přeji hezký týden,

16. - 20.11.

Ahoj děti,

tento týden si budeme povídat o řekách České republiky. Učivo o řekách najdeš také v učebnici na str. 28.

• Jaké máme v ČR řeky? Co je to přítok? Kde pramení? Odpověď na tyto a další otázky najdeš ve videu (prvních 7 min), klikni tady
  • Co si z videa pamatuješ? Procvičuj pomocí herklikni tady

Proč se řeky klikatí? Odpověď najdeš ve videu – klikni tady

• Jdi na procházku, najdi potok v okolí, vyfoť ho a napiš mi emailem (ukolniceklab@gmail.com), kde se nachází.

Na online hodinu si můžeš připravit zajímavost o řekách (dobrovolné za hvězdičku)

9. - 13.11.

Ahoj děti,

tento týden si povíme o povrchu ČR. V online hodině si učivo procvičíme. Odkaz na online hodinu najdete v záložce ROZVRH. Pod rozvrhem je tabulka s odkazy. Klikni na poslední odkaz (Ostatní VL /Př).

Nachystejte si učebnici na str. 23, sešit a klikni na prezentaci - KLIKNI ZDE

Prezentaci si kdykoliv můžete zastavit na tlačítku uprostřed.

1) Podle obrázku v prezentaci nakresli do sešitu výškové rozdíly krajiny (tj. roviny ,  pahorkatiny, vrchoviny, hornatiny). Stejný obrázek najdeš také v učebnici na str. 23.

2) Napiš si k nim jejich výšku. Např. roviny (do 200 m.n.m), pahorkatiny (200 - 600 m.n.m)

Potom opiš do sešitu:

Do skupiny nížiny patří: roviny

Do skupiny vysočiny patří: pahorkatiny, vrchoviny, hornatiny)

3) Podle prezentace napiš aspoň 2 příklady nížin, pahorkatin, vrchovin a hor.

Fotku zápisu v sešitu mi pošli na ukolniceklab@gmail.com

Učivo o povrchu České republiky máte také v učebnici na straně 23 a 24. Můžete si ho pročíst (dobrovolné)

Přeji krásný týden a těším se na vás v online hodině,

2. - 6.11.

Ahoj děti,

tento týden si procvičíme učivo o mapách a naučíme se poznávat světové strany.

1) V učebnici na str. 20 máte nakreslené světové strany. Ty si překreslete do sešitu (hlavní i vedlejší). Hlavní světové strany vyznačte červeně (sever, jih, východ, západ), vedlejší vyznačte černě.

2) Vezměte si mapu ČR, vyhledejte v ní 5 značek a zapište, co znamenají. Např. zámek, zřícenina hradu, kostel... Nápovědu najdete v učebnici na str. 18 a 19.

3) Praktický úkol: (za tento úkol můžete dostat 1)

V krajině najdete sever i bez kompasu anebo navigace v mobilu. Poznáte ho tak, že si budete všímat stromů (nejlépe jehličnatých). Na kmeni stromu vyrůstá ze severní strany lišejník. Pokud se vám podaří najít na kmeni stromu lišejník, vyfoťte ho a pošlete mi fotku emailem (ukolniceklab@gmail.com)

Sever můžete poznat i na pařezu. Pokud najdete pařez, podívejte se na letokruhy. Tam, kde jsou letokruhy nahuštěny více k sobě, tam je sever. Můžete poslat fotku i pařezu.

Tento týden budeme mít v 9h online hodinu. Dostanete se na ní kliknutím na tento odkaz

Přírodověda / vlastivěda 4. třída
Středa, 4. listopadu9:00–9:30AM
Týdně v středa
meet.google.com/nof-acpc-ngi

Těším se na vaše úkoly, posílejte je do pátku.

Přeji krásný týden,

19. - 23.10.

Ahoj děti,

Děkuji všem, kdo mi poslal fotku vypracovaných úkolů emailem.

Tento týden si prozradíme co jsou to mapy. Dovíte se, jaké mapy rozlišujeme a jak z nich vypočítáme vzdálenost ve skutečnosti.
Najděte v učebnici na straně 17 odpověď na tyto otázky:
1) Co je to mapa?
2) Jaké mapy slouží pro orientaci v krajině? Jaké mapy používají řidiči?
3) Jaké mapy používáme ve škole?
4) Co je to atlas?

Dobrovolný úkol: Nakresli glóbus - kdo neví, jak vypadá, získá nápovědu v příloze.

Učivo o mapách si procvičíte ve hře - klikni tady

Přeji hezký týden,

12. - 16. 10.

Vážení rodiče,

vzhledem nařízení distanční výuky související se situací Covid-19, budeme zadávat úkoly pro žáky přes bakaláře.

Tento týden budeme opakovat a procvičovat učivo o České republice.

V učebnici na str. 16 vypracujte následující úkoly:
1) Úkol č. 4 - do sešitu - napište názvy sousedních států ČR.
2) Úkol č. 6 - Na mapě ČR vyhledejte uvedené řeky (jen vyhledat a ukázat si na mapě)
3) Úkol č. 5. - Na mapě vyhledejte vyjmenované kraje (jen vyhledat a ukázat na mapě)

Úkoly na příští týden budu zadávat vždy v pondělí přes zprávy Komens v systému bakalář.

Přeji hezký den,

Mgr. Markéta Labajová, Ph.D