6. A

Mgr. Iveta Janiková Třídní učitel učitel, vedoucí učitel ZŠ

Národní den

Publikováno: 3.11.2022 Autor(ka): Jan Turek

Jak můžeme oslavit svátek republiky? Tuto otázku si kladli žáci v souvislosti se dnem, kterým si připomínáme vznik samostatného československého státu.

Oslav jsme se zhostili různými způsoby. Žáci se tematicky oblékli do národních barev, připomínali si osobnosti a události, které za tímto dnem stojí a státní symboly a ideály, na nichž je republika založena. A jak bývá zvykem, na oslavě nesmí chybět také pořádné přání. Ta naše společně vytvořila korunu lípy, symbolu ochrany, pomoci a lásky.

Tímto děkujeme všem vyučujícím a žákům, kteří se na oslavách Národního dne podíleli.

Kateřina Mitrengová, Jan Turek