Mgr. Jan Turek Třídní učitel učitel

Beskydy – místo, kde žiji

Publikováno: 21.1.2021 Autor(ka): Veronika Sikorová

Dne 14.12. a 15.12. 2020 se třída 7.A zúčastnila dalšího projektového dne zaměřeného na rozšíření slovní zásoby v angličtině a přírodní dědictví Beskyd. Vzdělávací program Looking for the Beskydy Grail byl zaměřen na život kolem řeky, životní cyklus žáby a na bližší poznávání života v prostředí mokřadu.

Žáci měli možnost vytvořit si 3D model řeky, v němž si zopakovali zástupce fauny a flóry, kteří v tomto prostředí žijí. Na výrobu použili nasbírané přírodniny – mech, kamínky, větvičky, šišky a lesní plody.  Seznámili se detailněji s vývojem žáby, poslechli si zvuky žab žijících v České republice a pozorovali kostru tohoto obojživelníka. V terénu tvořili nápisy z přírodnin a zopakovali si slovní zásobu spojenou s flórou Beskyd.

Vzhledem k aktuální situaci nebylo možné projektový den realizovat mimo prostory školy, jak bylo naplánováno. I přes ztížené podmínky děti předvedly skvělou práci a chtěla bych jim i tímto poděkovat.

Anna Boková

1           2