7. A

Dějepis - 7. ročník

Publikováno: 19.10.2020 Autor(ka): Jan Turek

Odkaz na online výuku:

(7.A - každý pátek - 10:40 - 11:25)

(7.B - každá středa - 8:45 - 9:30)

Dějepis (7.) - online výuka - přihlášení zde!

23. - 27. 11. 2020

Zdravím vás, milí sedmáci! :-)

Jak je již zvykem, zasílám vám jednotlivé úkoly a materiály na tento týden do dějepisu. V minulém týdnu jsme se již definitivně rozloučili s římany a tento týden na vás čeká nové učivo, středověk. V učebnici si přečtěte stránky 9 - 12. V příloze pak naleznete soubor středověk, který vyplníte a pošlete mi jej na pracovní email: jan.turek@zsmostyujablunkova.cz do 29. 11. Tyto otázky a odpovědi si poté přepíšete nebo vytisknete a nalepíte do sešitu.

16. - 20. 11. 2020

Krásný dobrý den, milí sedmáci! :-)

Zasílám vám jednotlivé úkoly na tento týden do dějepisu. V rámci tohoto období se budeme věnovat tématu dědictví římské říše. Za úkol si přečtěte naskenované stránky Řím (str. 121-123). V příloze rovněž naleznete soubor dědictví římské říše, který vyplníte a pošlete mi jej na pracovní email: jan.turek@zsmostyujablunkova.cz do 22. 11. Tyto otázky a odpovědi si poté přepíšete nebo vytisknete a nalepíte do sešitu.

Jan Turek :-)

P.S. - Nezapomeňte si připomenout události, které jsou spojené se 17. listopadem! Zde vám posílám odkaz na video, týkající se daného data.

Odkaz: 17. listopad

9. - 13. 11. 2020

Hezký den, milí žáci! :-)

Zasílám vám jednotlivé úkoly a materiály na dané období do dějepisu. Minulý týden jsme se bavili o prvních římských císařích. Tento týden se budeme zabývat okolnostmi zániku římského císařství. V příloze naleznete zápis, který si přepište, nebo vytiskněte a nalepte do sešitu.

Mějte se krásně

2. 11 - 6. 11. 2020

Ahoj sedmáci! :-)

Jak je již zvykem, zasílám vám jednotlivé materiály do dějepisu. V tomto týdnu se budeme zabývat problematikou římského císařství a prvních římských císařů. V příloze naleznete zápis, který si přepíšete, nebo vytisknete a nalepíte do sešitu. V rámci volného času si můžete například pustit video na YouTube, Marcus Aurelius - Hovory k sobě. Je to sice delší video, ale výborně předneseno. :-)

Mějte se krásně

19. - 23. 10. 2020

Krásný dobrý den, sedmáci!

Zasílám vám jednotlivé úkoly a materiály na tento týden. V rámci dějepisu se budeme zabývat zánikem Římské republiky. V příloze máte zápis, který si přepište nebo vytiskněte a vlepte do sešitu. Pro ty, kteří nemají schéma problémů rolníků a bohatých občanů, posílám rovněž dokument v příloze, který si opět přepíšete, či vytisknete (jedná se o přílohu k problému č. 1 - problémy rolníků, a tím i armády).

V příloze zasílám také obrázek ukřižovaných otroků na cestě z města Capua do města Řím.

V případě jakýchkoliv dotazů mi napište. :-)