7. A

6.11. - 20.11.

Pracovní činnosti - 7. ročník

Ahoj žáci 7.A,
v pondělí 30.11. budeme mít pracovní činnosti jako dvouhodinovku. Budete mít vaření a uděláme si dezert.
Prosím aby si každý vzal do školy sklenici s šroubovatelným víčkem (např. od jogurtu, malého medu...) a připravil následující suroviny:

• banán 1 ks
  • čerstvé maliny nebo jiné ovoce, které máš rád/a 1 hrst
  • zakysaná smetana nebo jogurt
  • med 1 lžíce
  • máslo 2 lžíce
  • cukr 3 lžíce
  • ovesné vločky7 lžic

POSTUP

1. Banány oloupejte a nakrájejte na kolečka. Maliny omyjte a osušte. Takto připravené banány a většinu malin smíchejte se smetanou a medem a nechte odpočívat v chladničce.
    2. Mezitím si připravte posyp. Na pánvi rozpusťte máslo, nasypte do něj cukr. Přidejte ovesné vločky, promíchejte a nechte vločky zkaramelizovat. Hotové jsou, když mají středně hnědou barvu, jsou křupavé a mají oříškovou chuť. Nechte je vychladnout v pánvi nebo je přesypte na pečicí papír.
    3. Vychlazenou smetanovo-ovocnou směs rozdělte do pohárů a těsně před podáváním posypte křupavými zkaramelizovanými vločkami a čerstvými malinami.
    Obrácený dezert s máslovými sušenkami | Kuchyně Lidlu
    Přeji hezký zbytek týdne a těším se na vás ve škole,
    Markéta Labajová

6.11. - 20. 11.

Ahoj žáci,

pozdimní počasí doslova vybízí k podzimnímu vaření. Co budeme dělat? Golden milk! Golden milk je zdravý nápoj, který prohřeje v podzimních sychravých dnech.

Budete potřebovat:
1 plechovku kokosového mléka (kdo nemá rád kokos, může použít i polovinu)
1 hrnek mléka (dle chutí - kravské, sojové, mandlové)
1 lžička kurkumy (koření) - vypadá takto

1/4 lžičky zázvoru (stačí málo - na špičku lžičky)
1/4 lžičky skořice

Kdo má rád sladkou chuť, může si nápoj dosladit čekankovým sirupem, javorovým sirupem...

Postup:

Všechny ingredience dejte do hrnce a rozmíchejte.

Zahřívejte, dokud je nápoj horký na dotek (pozor, nevařit!)

Servírujte do hrníčku. Můžete ozdobit skořicí.

Dobrou chuť

Na video přípravy se můžete podívat tady.

Fotku nápoje a zprávu, jak vám Golden milk chutnalo, mi pošlete mailem (ukolniceklab@gmail.com) do 20.11.

Krásný týden přeje,

Markéta Labajová

Soothing Bedtime Golden Milk - How to make a warm vegan turmeric latte before bed to help you sleep! Easy recipe that’s anti-inflammatory, fights colds, and offers other health benefits too! #goldenmilk #vegan #turmeric #sleep

12. - 23. 10.

V rámci pracovních činností pomáhejte rodičům s přípravou jídla a připravte jim zdravou snídani.