7. A

Hudební výchova 6.A

Publikováno: 21.5.2021 Autor(ka): Pavel Kantor

22. týden 17. 5. - 21. 5.

Milí šesťáci,

vaším úkolem pro tento týden bude vytvořit prezentaci o vaší oblíbené hudební skupině či interpretovi. Prezentaci vytvářejte podle pravidel pro správnou prezentaci (přikládám je v příloze, ale znáte je již z hodin Informatiky). Prezentace bude obsahovat minimálně 8 snímků, z nichž úvodní bude s názvem tématu a autorem a na posledním snímku bude uveden seznam zdrojů. Na jednom ze snímků uveďte i odkaz na oblíbenou písničku, kterou si pak poslechneme. Své prezentace zasílejte na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz do čtvrtku 27. 5. 2021. V hodinách hudební výchovy budete pak svou práci prezentovat. (Text k jednotlivým snímkům můžete mít připravený na papíru.)

 

 

21. týden 10. 5. - 14. 5.

prezenční výuka

 

 

20. týden 3. 5. - 7. 5.

Milí šesťáci,

v neděli budeme mít opět možnost oslavit svátek těch nejdůležitějších osob v našich životech - našich maminek. Připravte maminkám překvapení a věnujte jim písničku se vzkazem.

Pošlete mi do neděle 9. 5. 2021 (ale nejlépe během pátku a soboty) e-mail, ve kterém bude odkaz na písničku (na kanále youtube), kterou byste chtěli mamince věnovat. Napište rovněž zdůvodnění, proč jste tuto píseň vybrali a napište i vzkaz pro maminku.

Na blog školy budu od sobotního večera vkládat vaše příspěvky a v neděli můžete maminkám udělat malou radost, když si od vás přečtou vzkaz a poslechnou písničku. Určitě pak bude celý den krásnější. (Pokud pošlete svůj e-mail až během neděle, neručím za okamžité zveřejnění, protože nebudu mít možnost být připojen po celý den k internetu.)

 

19. týden 26. 4. - 30. 4.

Milí šesťáci,

V minulém týdnu jsme oslavili Den Země. Vaším úkolem bude vyhledat a poslechnout si 3 písně, které jsou o naší Zemi, týkají se ekologie, přírodního prostředí, a podobně.

Odkazy na tyto písně mi zašlete do 7. 5. 2021 na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

 

 

17.-18. týden 12. 4. - 23. 4.

Milí šesťáci,

další tématem, jemuž se budeme věnovat v následujících dvou hodinách, bude renesanční hudba. 

Prostudujte si materiály o renesanční hudbě, poslechněte si, jaké skladby tvořili hudebníci té doby, a následně vypracujte pracovní list 07 - Renesanční hudba. Odpovědi na všechny úkoly naleznete v níže uvedených odkazech. 

Renesanční hudba - videoukázka

Renesanční hudba - prezentace

 

Řešení pracovního listu zašlete do neděle 25. 4. 2021 na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

 

 

16. týden 5. 4. - 9. 4.

Milí šesťáci,

protože v pátek je odstávka elektřiny, nezadávám vám pro tento týden žádný úkol. Ve volném čase si pusťte svou oblíbenou hudbu.

 

15. týden 22. 3. - 26. 3.

Milí šesťáci,

před blížícími se velikonočními svátky zůstaneme u tématu Velikonoc i v hudební výchově. Pusťte si libovolnou píseň s velikonoční tématikou. Koledníci si můžou připomenout velikonoční koledy, nebo i poznat nové na níže uvedeném odkaze.

Velikonoční koledy

 

 

13.-14. týden 8. 3. - 19. 3.

Milí šesťáci,

následující dvě hodiny se budeme zabývat dějinami středověké hudby. Vaším úkolem bude vypracovat pracovní list 5 - Středověká hudba

K získání informací o středověké hudbě využijte video: Hudba středověku a prezentaci 6 - Středověká hudba. Odpovědi na všechny úkoly naleznete v těchto přílohách. 

V pracovním listu je i bonusová otázka. Za správné zodpovězení otázky můžete získat jedničku navíc.

Svá řešení zasílejte do neděle 21. 3. 2021 na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

 

 

11.-12. týden 8. 2. - 19. 2.

Milí šesťáci,

i v hodině hudební výchovy zůstaneme u tématu sport. Pusťte si u výroby figurky do předmětu výtvarná výchova nebo při vytváření prezentace do informatiky písničku se sportovní tématikou.

Kdo bude chtít, může mi zaslat na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz odkaz na svoji oblíbenou písničku související se sportem. Moje oblíbená je ze sportovního filmu: Rocky

 

 

10. týden 1. 2. - 5. 2.

Milí šesťáci,

v následujících hodinách se budeme zabývat dějinami hudby. Začneme obdobím pravěku a starověku. Podívejte se na video na níže uvedeném odkaze - poslouží vám ke splnění úkolů a zároveň uslyšíte, jak zněla hudba na počátku svých dějin. Dále si vytiskněte (nebo přepište) pracovní list 4 - Hudba v pravěku a starověku a splňte úkoly v tomto listu. Svá řešení mi zasílejte do příštího čtvrtku 11. 2. 2021 na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

Hudba v pravěku a starověku

 

 

9. týden 18. 1. - 22. 1.

Milí šesťáci,

v dnešní hodině se zaměříme na hudební nástroje. Vytiskněte si pracovní list 3 - Hudební nástroje a splňte úkoly v něm. Svá řešení mi zasílejte do příštího čtvrtku 28. 1. 2021 na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

 

8. týden 11. 1. - 15. 1.

Milí šesťáci,

konečně nám napadl sníh. Vašim úkolem bude vyhledat na internetu pět písní, které se budou týkat zimy, sněhu, lyžování a dalších zimních radovánek (písně můžou být české ale i zahraniční). Nesmí to být ale písně o Vánocích, pouze o zadaném tématu. Svůj úkol zašlete do úterý 19. 1. na e-mailovou adresu pavel.kantor@zsmostyujablunkova.cz

 

7. týden 4. 1. - 8. 1.

Milí šesťáci,

během vánočních svátků jste mohli zhlédnout spoustu pohádek, proto v hudební výchově se zaměříme na téma Písničky z pohádek. Budete mít dva úkoly:

 

1. Napište tři písničky z pohádek, které se vám nejvíce líbí (a pokud je to možné, pošlete i odkaz na písničku na kanále youtube)

 

2. Zjistěte, ze kterých pohádek jsou tyto tři písničky a kteří zpěváci je nazpívali:

Rozvíjej se poupátko

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš

Svítí, svítí slunce

 

Odpovědi na oba úkoly zašlete do pátku 15. 1. 2021 na e-mailovou adresu Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

 

 

5. - 6. týden 16. 11. - 27. 11.

 

Milí šesťáci,

17. listopadu jsme oslavili výročí pádu komunistického režimu v Československu. Připravil jsem pro vás pracovní list 2 - Zakázaní zpěváci, který vás seznámí s dvěma interprety, kteří v době komunistického režimu nemohli v Československu vystupovat a aktivně proti režimu vystupovali. Vypracujte si všechny úkoly v pracovním listu, zjistěte jména interpretů a vypracovaný pracovní list si přineste na příští hodinu Hudební výchovy.

 

 

4. týden 9. 11. - 13. 11.

 

Milí šesťáci,

úkolem pro hodinu hudební výchovy v tomto týdnu bude zaslat mi seznam pěti vašich nejoblíbenějších písní (nejlépe od různých interpretů, ale není to podmínka) na e-mail pavel.kantor@zsmostyujablunkova.cz do pátku 20. 11. 2020 a zároveň si tyto písně poslechnout. Ať již při učení či vypracovávání úloh do jiného předmětu, nebo v rámci vlastní  relaxace.

Z došlých e-mailů se pak pokusím vytvořit hitparádu třídy 6.A a můžeme si písně poslechnout pak při prezenční výuce. 

 

3. týden 2. 11. - 6. 11.

 

Drazí moji šesťáci,

mé přání bohužel zůstalo nevyslyšeno a i nadále budeme pokračovat v distanční výuce.

V minulém týdnu jsme slavili výročí vzniku Československé republiky. V hudební výchově si jej připomeneme pracovním listem o české státní hymně. Vypracujte si list 1 - Okolnosti vzniku české hymny a vypracovaný list mi zašlete na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz do pátku 13. 11. 2020.

 

2. týden 19. 10. - 23. 10.

 

Milí žáci,

na tento týden nedostanete žáden speciální úkol. Pusťte si oblíbenou hudbu během vypracovávání úkolů v jiných předmětech, nebo si na chvíli pusťte relaxační hudbu a odpočiňte si.

 

Užijte si podzimní prázdniny a po prázdninách se snad uvidíme ve škole.

 

 

 

1. týden 14. 10. - 16. 10.

 

Milí žáci,

 

v rámci hodiny hudební výchovy se podívejte na dokument České televize Muzicírování po našimu.

 

Zašlete mi na e-mail pavel.kantor@zsmostyujablunkova.cz zpětnou vazbu o tomto pořadu, zda se vám pořad líbil, co jste se dozvěděli nového, jaká lidová píseň se vám líbila a případně byste si ji rádi zazpívali v hodinách hudební výchovy.

 

Přeji vám hezký víkend.