7. A

Pracovní činnosti 6.A

Publikováno: 14.4.2021 Autor(ka): Pavel Kantor

14. 4. 2021 + 28. 4. 2021

 

Milí šesťáci,

v dubnu (konkrétně 22. dubna) každoročně slavíme Den Země. Proto i práci na duben zaměříme směrem šetřícím životní prostředí. Vaším úkolem bude zpracovat materiál, který by obyčejně skončil v koši, kontejneru či nádobě na plasty.

Využijte libovolnou pet lahev, nebo i více pet lahví tak, aby v domácnosti posloužila jiným účelům (dekorace, užitkový výrobek,...). Svou práci vyfoťte a foto zašlete do 11. 5. 2021 na e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

Inspiraci pro své výrobky můžete čerpat na následujících stránkách, nebo můžete vymyslet nový způsob využití pet lahve:

Využití pet lahví

Využití pet lahví 2

 

 

17. 3. 2021 + 31. 3. 2021

 

Milí šesťáci, 

blíží se období Velikonoc, proto i v pracovních činnostech zaměříme pozornost na tuto dobu. Úkol, který budete plnit v následujících dvou hodinách, bude tematicky rozdělený pro dívky a chlapce.

Chlapci: Vyrobte velikonoční pomlázku. Pokud máte s výrobou zkušenosti, pracujte podle svých ověřených postupů. Pokud jste ještě pomlázku nepletli, můžete využít inspiraci v následujícím videu: Pletení pomlázky Případně si můžete na internetu vyhledat jiný postup pro pletení pomlázky.

Dívky: Můžete si vybrat jednu ze dvou možností:

1) Vyrobte si velikonočního zajíčka na sladkosti. Postupujte podle návodu v souboru 03 - Velikonoční zajíček.

2) Vyrobte velikonoční dekoraci z proutí. Jako inspirace vám můžou posloužit následující odkazy: Hnízdo z proutí, Věnec z březových větví.

Své práce vyfoťte a fotky zašlete do 4. 4. 2021 na e-mailovou adresu Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

 

 

17. 2. 2021

 

Milí šesťáci, 

děkuji všem, kdo splnili předchozí úkol a zaslali mi fotografie svých skládaček. Kdo tak ještě neučinil, pošlete své práce co nejdříve.

Úkolem pro tento týden bude výroba krmítka pro ptáky. Venku je zima, tak se ptáčkům bude dozajista hodit. Ve škole jsme už začali vyrábět krmítko ze dřeva, ale doma si můžeme pomoci materiály, které máme běžně v domácnosti. Budete potřebovat karton od mléka nebo džusu a trochu fantazie (případně barevný papír a lepidlo - není nutností).

Inspiraci najdete na této stránce: Výroba krmítka

Své práce vyfoťte a fotky zašlete do 17. 3. 2021 na e-mailovou adresu Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz

 

3. 2. 2021

 

Milí šesťáci,

vytvořte skládačku podle videonávodu z pinterestu. Odkaz uvádím níže. Obrázek pro skládačku můžete použít libovolný. Svoji skládačku poté vyfoťte a zašlete do 17. 2. 2021 na e-mailovou adresu Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz.

Jak vytvořit obrázkovou skládačku

 

20. 1. 2021

 

Milí šesťáci,

úkol na tento týden je spojený s informatikou. Postavte sněhuláka a vyfoťte ho. Fotky pak vkládejte v aplikaci MS Teams do úkolu Sněhulák.

 

25. 11. 2020

 

Milí šesťáci,

dnes se seznámíme s technickým kreslením, které se používá v technické výchově.

Otevřete si prezentaci 2 - Prezentace - technické kreslení a dobře si materiál prostudujteNásledně vypracujte pracovní list 2 - Technické kreslení. Své řešení zasílejte na můj e-mail Pavel.Kantor@zsmostyujablunkova.cz do středy 9. 12. 2020. Zároveň s vyřešeným pracovním listem zašlete i fotografii předmětu, který jste si vybrali k zakreslení.

 

11. 11. 2020

 

Milí šesťáci,

v rámci pracovních činností vypracujte úkoly v přiloženém pracovním listě s názvem Dřevo. Vypracované úkoly zašlete na e-mail pavel.kantor@zsmostyujablunkova.cz do příští hodiny pracovních činností - dílen, tzn. do 25. 11. 2020.

 

21. 10. 2020

 

V rámci pracovních činností pomáhejte rodičům s domácími pracemi.