8. B

Mezinárodní projekt Erasmus

Publikováno: 10.12.2020 Autor(ka): Kamila Szotkowská
Mezinárodní projekt Erasmus

Mezinárodní projekt Erasmus ve kterém je naše škola zapojena, měl být ukončen v minulém školním roce. Naši práci přerušil COVID 19. V březnu byly školy uzavřeny. Zrušily  se všechny výjezdy dětí i učitelů do zahraničí a aktivity musely být změněny. Nový termín ukončení projektu je únor 2021.

Hned v září jsme začali ve škole  pilně pracovat na projektových úkolech. Vytvořili jsme “Zeď hrdinů”.  Žáci 5. třídy, 6.A,6.B a 7.A se svými učitelkami ve výtvarné výchově hovořili o hrdinech, se kterými se ve svém životě setkali nebo setkávají. Do školy žáci přinesli obrázek nebo fotografii svého hrdiny s krátkým vysvětlením, proč si vybrali právě tohoto hrdinu.  Na této zdi se objevili  tatínkové, maminky, rodinní  příslušníci, ale také policisté, hasiči, zdravotníci, a dokonce i pejsek, který zachránil život malému dítěti. Vzájemně jsme se obohatili o mnoho zajímavých příběhů.

Tato složitá doba otevřela téma  naší další práce: “ Náš čas během korony“.   Děti 4. -7. ročníku měly za úkol přemýšlet, co jim období covidu dalo a vzalo. Vznikly velmi hezké slohové a výtvarné práce, ve kterých bylo vidět, že se děti opravdu zamyslely a vnímají tuto dobu se vší vážností. Výsledkem je e-book : ZDE

Nejen rodina, ale také přátelé si vyměňují vánoční přání. Protože naši zahraniční partneři přišli o návštěvu naší obce, rozhodli jsme se, že součástí přání budou i obrázky naší vesnice. Opět děti nezklamaly a vytvořily opravdu krásné kresby. Bylo náročné vybrat pět obrázků, ale všechny budou vystaveny ve škole a také v místní knihovně.

Výsledky spolupráce v tomto projektu je možné vidět na webových stránkách naší školy.

Již nyní pracujeme na dalším úkolu – „Rozhovory s hrdiny kolem nás“ .

Kamila Szotkowská