8. B

Oznámení pro rodiče  - karanténa 8.B

Oznámení pro rodiče - Karanténa 8.B

Vážení rodiče,

od středu 8. 12. 2021 nastupuje do karantény třída 8. B z důvodu kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Zákonné zástupce těchto žáků bude kontaktovat Krajská hygienická stanice (KHS), která je bude informovat o dalším postupu.

Žáci 8.B od 8. 12. 2021 se budou vzdělávat distančně. Výuka bude probíhat dle platného rozvrhu v době distanční výuky (webové stránky školy v sekci Třídy a rozvrhy).

Pokud vaše dítě bude mít výsledek PCR testu negativníihned nastoupí následující den do školy, nejrychleji však 9.12.2021.

1/ s písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (sms, email, Bakaláři) nebo stažený certifikát z www.ocko.uzis.cz

2/ musí se přihlásit na obědy

Do školy nastoupí také žáci, kteří:

• nebyli v kontaktu s pozitivně testovaným dne 29. listopadu až 1. prosince (byli v té době nemocní)
  • žáci, kteří jsou očkováni
  • žáci, kteří prodělali COVID - 19 v posledních 180 dnech.

Pokud bude ve škole nadpoloviční většina žáků, končí distanční výuka, a třída se opět učí prezenčně.

Karanténu nařizuje KHS.

1/ Krajská hygienická stanice:

1. kontaktuje zákonné zástupce žáků dané třídy, kteří byli s pozitivně testovaným žákem ve styku
  2. vypisuje žádanky na testování žáků v odběrném místě

2/ Škola:

1. oznámí rodičům žáků dané třídy vyhlášení karantény
  2. zajistí distanční výuku pro třídu v karanténě
  3. výuka probíhá dle platného rozvrhu v době distanční výuky
  4. obědy mají žáci odhlášeny

3/ Rodič:

1. potvrdí přečtení zprávy v Bakaláři
  2. navštíví se žákem odběrné místo na pokyn KHS

Sourozenci žáků ze třídy v karanténě nezůstávají doma, žádné omezení se na ně nevztahuje. Čeká se na 1. testování sourozence v karanténě. Až pokud by byl test pozitivní, musí do karantény i druhý sourozenec.

Mgr. Kamil Bula, ředitel školy