8. B

Mgr. Pavla Podeszwová Třídní učitel učitel

FYZIKA 7. ročník

Publikováno: 15.11.2021 Autor(ka): Pavla Podeszwová

Online výuky jsou na školním webu, prosím sledujte, tento rozvrh!

FYZIKA 7. ročník

17.5. Dobrý den milí žáci. Pro tento týden jsem si pro vás připravila úlohy k vypracování za domácí úkol. "Hustota řešení úloh".

5.5. Drazí šesťáci. V dnešní online hodině se budeme zabývat hustotami různých látek a jejich porovnávání. Mám pro vás připravené dva pracovní listy, které vám pošlu během online vyuky.

26.4. Milí šesťáci. Tento týden začneme nové učivo "HUSTOTA". Přidala jsem soubor se stejným názvem. Přečtěte si text, opište zápis do sešitu. V online hodině se zaměřím na zevedení pojmu hustota (značka, jednotka, ..). Mějte připravené sešity, psací pomůcky a kalkulačky. 

 

19.4. Hezký den. Posílám novou přílouhu se zadáním domácího úkolu. Veškeré instrukce naleznete v souboru "měření objemu".

14.4. Milí šesťáci, podívejte se na přiložený soubor "pracovní list-objem". Převeďte dané veličiny objemu a výsledky pošlete na můj mail: podeszwovapavla@gmail.com

7.4. Zdravím vás šesťáci. Posílám přílohu k online výuce " Měření objemu v odměrném válci".

31.3. Dobrý den milí šesťáci, dnešní hodina fyziky v 6.A odpadá z důvodů nemoci pedagoga. 

29.3. Dobrý den milí šesťáci. Online výuka na tento týden bude probíhat zkráceně, vzhledem k velikonočním prázdninám. Výuka proběhne pouze s třídou 6.A, proto nezadávám žádné domácí úkoly. Vše potřebné vám sdělím na online hodině. 

Přeji vám všem klidné a pohodové Velikonoce. Buďte zdrávi!

22.3. Dobrý den milí žáci. Vkládám přílohu OBJEM-otázky. Za domácí úkol vypracujte odpovědi na otázky 1 až 5, ostatní otázky si společně vyřešíme na online výuce. Kontrolu DÚ provedu u některých žáku během hodiny, proto není třeba zasílat řešení na můj mail. 

17.3. Zápis do sešitu "OBJEM". 

12.3. Hmotnost - test.

8.3. Zdravím žáky šestého ročníku. Po týdenní pauze se opět dostáváme k distanční výuce. Pro tento týden nás čeká nové téma "objem". Posílám prezentaci k nahlédnutí. Zápis provedeme na online výuce. 

Jelikož jsme ukončili téma "hmotnost", v online výuce budete psát písemku. Buďte připraveni a naučení.

23.2. Dobrý den žáci. Pro tento týden zůstává učivo z minulého týdne. Skrz výpadku elektřiny, řádně neproběhla online výuka v 6.A třídě. Pouze posílám přílohu "rovnoramenné váhy", kde je uveden popis rovnoramenných váh a postup při vážení.

18.2. Včera 17.2. došlo k výpadku elektrického proudu a neuskutečnilo se online vysílání fyziky se 6.A třídou. Náhrada této hodiny nebude, proto si prosím doplňte učivo o hmotnosti zápisem do sešitu a sami si propočtěte zadané příklady převodů jednotek. Od některých žáků už řešení mám, proto prosím, aby i ostatní žáci poslali svá řešení. Děkuji a přeji všem pěkný den.

15.2. Milí šesťáci, posílám přílohu "HMOTNOST". Vše potřebné naleznete tam.

8.2. Zdravím všechny šesťáky. Pro tento týden se budeme věnovat opakování učiva "meření délky". Posílám řešení k písemce z minulého týdne "řešení - délka". Závěrem online hodiny vás alespoň částečně seznámím se systémem GPS, který při udávaní přesné polohy využívá měření pomocí družic. 

3.2. "MĚŘENÍ DÉLKY - OPAKOVÁNÍ" 

1.2. Zdravím vás šesťáci. Pro tento týden posílám přílohu "Průměrná délka". Opište si zápis do sešitu a buďte připraveni na online hodinu (sešity, učebnice, ...)

25.1. Dobrý den šesťáci. Pro tento týden posílám k vypracování dva pracovní listy "měření délky 1,2". Třída 6. A si tyto pracovní listy vyplní do středy. Budu kontrolovat na online výuce. Třída 6.B vyplní pracovní listy do čtvrtku a vypracovaný DÚ zašle na můj mail.

podeszwovapavla@gmail.com

20.1. Zápis učiva z online výuky - příloha "pravidla při měření délky".

18.1. Dobrý den děti. Posílám úkol, který je třeba vypracovat do středy 20.1. Buďte připraveni na online výuku, vyřešené zadané úlohy, sešit, učebnici, psací potřeby. Příloha s úlohami jsou v příloze "převody jednotek1".

11.1. Dobrý den děti. Na tento týden posílám jak řešení úlohy č. 3), tak nový soubor "měření délky". Nejprve si zkontrolujte všechny převody jednotek s přiloženým řešením a opravte případné chyby. Poté si přečtěte přílohu "měření délky" a zapište do sešitu žlutě podbarvený text. Na online výuku mějte nachystané psací pomůcky, sešity i učebnice.

8.1. Příloha k domácímu úkolu "fyzikální veličiny" Vypracovat cvičení 3) a poslat řešení na můj mail podeszwovapavla@gmail.com

4.1. 2021 - V úterý 5.1. v osm hodin se všichni žáci 6.B zúčastní třídnícké hodiny. Kdo nebude přítomen, musím svou absenci řádně omluvit rodičem telofonicky, případně emailem. 

meet.google.com/opo-gcmo-ooj

9.12. Posílám dodatečně soubor pod názvem "magnetické pole Země". Opište si zápis do sešitu.

7.12. Hezký den šesťáci. Úkol pro tento týden je opsat zápis do sešitu. Posílám soubor s názvem "magnetizace látek".

24.11. Zdravím vás žáci. Posílám přílohu s novou látkou s názvem "Póly magnetu". Pročtěte si daný text a opište ho do sešitu. 

16.11. Na tento týden posílám přílohu s úkoly pod názvem "magnety a jejich vlastnosti". Opiš si zápis do sešitu a odpověz na otázky. Při online výuce měj připravený sešit se zápisem a odpovědmi na dané otázky. 

podeszwovapavla@gmail.com

10.11. Milí žáci. 

Minulý týden jste měli vypracovat dva pracovní listy. Někteří mi ještě řešení neposlali, proto tak učiňte co nejdříve. V online hodině si budeme všechna cvičení společně kontrolovat. 

Za domácí úkol na tento týden si pročtěte přiložený soubor "zápis 10.11.", kde najdete veškeré požadavky.

Třída 6.A online výuka fyziky ve středu 4.11. v 11.35 hod - 12.20 hod

https://meet.google.com/num-vzmh-gxe

Třída 6.B online výuka fyziky v pátek v 10.40 hod - 11.25 hod

https://meet.google.com/gip-xhgo-ssb

3.11. Byl přidán soubor "částicové složení látek"

2.11

Online schůzka žáků 6.B třídy proběhne 3.11. v 8.00 hod. Jedná se o třídnickou hodinu. Připojení nutné! Děkuji, třídní učitelka Pavla Podeszwová.

V případě jakýhkoliv dotazů či připomínek je k dispozici můj mail: podeszwovapavla@gmail.com

Odkaz na online schůzku 3.11. v 8.00 hod

https://meet.google.com/xwd-gztq-rww

 

2.11. Zdravím žáky 6.B třídy.

Na dnešek se zkusíme všichni online spojit. Schůzka je naplánovaná na 10.00 - 10.30 hodin

odkaz na online schůzku: https://meet.google.com/arh-xwac-kfs

26. 10. Milí šesťáci.

Pro tento týden nejsou zadané žádné domácí úkoly. Však jeden úkol pro vás přeci mám. Jelikož v příštím týdnu je plánována online výuka prostřednictvím aplikace google meet. Je proto zapotřebí, aby všichni žáci šestého ročníku měli založený účet na google.com (emailovou adresu na gmail)

Založte si proto (pokud už nemáte) emailovou adresu na gmailu. Při založení nového účtu, použijte jako název své jméno a příjmení dohromady všechno malým. Pro představu, jak mám i já založen účet: podeszwovapavla@gmail.com

Myslím, že jste šikovní a vše zvládnete. Ještě jedno doporučení, na které je třeba dát pozor. Při vyplňování data narození, si nastavte rok 2004. Kdyby jste poctivě uvedli váš rok narození, účet by založit nešel. Je totiž věkově omezen a to od 15 let.

Jakmile se vám úspěšně podaří účet na googl.com založit, prosím kontaktujte mě: podeszwovapavla@gmail.com

Stačí napsat jednu větu, ať vás pak můžu přidat k online výuce.

S pozdravem třídní učitelka Pavla Podeszwová.

 

19.10.

Milí žáci. 

Moc vás zdravím. Přecházíme opět na distanční výuku a jak už mnozí z vás jistě ví, nyní je tato forma výuky povinná. Proto prosím všechny žáky, aby mi napsali na můj mail odpověď na zadaný úkol, který jsem poslala v přiloženém souboru s názvem "částicové složení látek". 

Žáky 6.B třídy prosím o dodatečné napsání mailu třídní paní učitelce Pavle Podeszwové, jak zvládají vypracovávat úkoly z jednotlivých předmětů. Můžete však napsat cokoliv co uznáte za důležité mi sdělit. Ráda vás uslyším respektive si ráda počtu vaše maily.

Mějte se na tento týden hezky, udržujte se v psychické i fyzické pohodě. Ať jste zdraví :)

S pozdravem třídní učitelka Podeszwová.

podeszwovapavla@gmail.com