U Veverky

Publikováno: 9.11.2020 Autor(ka): Ivona Kufová

BYL JEDEN MRÁČEK...

Úkoly pro naše předškoláčky

Pokračujeme v našem tématu z minulého týdne, kde jsme se snažily dětem přiblížit koloběh vody v přírodě.

Poprosíme maminku nebo tatínka, zkuste s dětmi doma vyrobit z vody led. Pozorujte s dětmi, co se s ním děje.

Můžete s dětmi pozorovat vařící vodu, polévku, která se takto mění v páru. Snažte se dětem přiblížit různá skupenství vody - po ránu jinovatka,námraza, mlha. Na procházce sledujte mraky, kaluže, potůčky atd.

Vytleskej slovo - VODA, KAPIČKA, KALUŽE, MRAK, JINOVATKA, MOŘE, POTOK, PÁRA, OCEÁN

-spočítej kolikrát jste tleskli,

-zkus říct na jaké písmenko dané slovo začíná a končí.

Máte tam čtyři pracovní listy, které dětem vytiskněte. Vše je na dobrovolnosti pokud je splníte super, pokud se nepovede (časová tíseň,práce, nemoc) VŮBEC NIC SE NEDĚJĚ. Taky je tam veršovaná pohádka Byl jeden mráček-zkuste  jí dětem přečíst před spaním  a pak nechte už vyprávět děti, kolik si zapamatovaly.

Zatím se mějte hezky,těšíme se na Vás Ivona a Soňa.