MŠ STŘED

Školní stravování zabezpečuje školní jídelna v provozovně, která je součástí MŠ. V naší jídelně věnujeme velkou pozornost dětem, které jsou vedeny k samostatnosti při stravování, k odpovídajícím společenským návykům a ke konzumaci zdravých potravin. Zároveň je respektováno jejich osobní tempo při jídle, množství jídla, které děti sní a případná nechuť ke konzumaci některých potravin.

1. ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ

Vymezení činnosti – Školní jídelna MŠ Střed poskytuje stravovací služby

• dětem MŠ - Třída U VEVERKY, Třída U KTREČKA,Třída U MYŠKY,
  • dětem MŠ - PRZEDSZKOLE,
  • stravování vlastním zaměstnancům organizace,
  • stravování zaměstnancům jiných školských zařízení v rámci doplňkové stravy,
  • v rámci hostinské činnosti poskytuje stravovací služby jiným fyzickým osobám.

Stravování je poskytováno v souladu se zákonem č. 561/2004 sb. školský zákon, č. 107/2005 sb.          o školním stravování, č. 258/2000 sb. o ochraně veřejného zdraví, č. 137/2004 o hygienických požadavcích na stravovací služby a zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných, č. 84/2005 o nákladech na závodní stravování a jejích úhradě v příspěvkových organizacích zřízených územními samosprávními celky, a č. 250/2000 sb. o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů.

Provoz zajišťují kuchařky – Martina Kurzoková, Irena Sikorová

vedoucí ŠJ -  Šárka Bojková

1. ORGANIZACE PROVOZU

Provozní doba ve školní jídelně je stanovena na dobu od 6:20 – 14:50 hod.

1. PŘIHLÁŠENÍ A ODHLÁŠENÍ STRAVOVÁNÍ
  • Každý nový strávník je povinen vyplnit „Přihlášku ke stravování“, přihláška je k dispozici v jídelně nebo na stránkách školy, vyplněnou vrátí do jídelny.
  • Děti jsou přijímány k celodenní stravě /přesnídávka, oběd, svačina/

nebo polodenní stravě /přesnídávka, oběd/, po domluvě s rodiči.

• Obědy se odhlašují do 8:00 hod. na daný den telefonicky na čísle 725 790 975, osobně v jídelně nebo u paní učitelky.

1. ZPŮSOB PLATBY STRAVNÉHO A ŠKOLNÉHO
  • Bezhotovostní styk – souhlas k inkasu z běžného účtu. „Formulář bezhotovostní styk“ je k dispozici v jídelně nebo na stránkách školy. Strávníci platící inkasem jsou povinni zajistit na svém účtu dostatečné množství finančních prostředků. Platba probíhá vždy od 12. – 15. dne v měsíci.
  • Hotově se stravné platí každý druhý čtvrtek v měsíci u provozní ŠJ a školné u paní učitelky. V případě nezaplacení nebo nestáhnutého inkasa budete informování telefonicky nebo osobně. V případě opakovaného nezaplacení může být dítě vyloučeno ze stravování.

1. ÚPLATA ZA STRAVOVÁNÍ A ŠKOLNÉ
  • Školní jídelna zajišťuje stravu pouze v době pobytu dítěte ve škole. Za pobyt ve škole se myslí i první den nemoci a rodič si může odnést jídlo v jídlonosiči.

Cena stravného:

celodenní strava 3 –  6 let.        41,- Kč

polodenní strava 3 –  6 let.       33,- Kč

celodenní strava 7 – 10 let.      44,- Kč

polodenní strava 7 – 10 let.      36,- Kč

zaměstnanci                                35,- Kč

dohoda                                         35,- Kč

cizí strávníci                                 80,- Kč

Cena školného :             200,- Kč  /školní rok/

1. VÝDEJ STRAVY
  • Výdej Třída  U MYŠKY

přesnídávka    8:10 hod.

oběd               11:10 hod.

svačina           14:10 hod.

• Výdej  Třída U KRTEČKA, Třída  U VEVERKY, PRZEDSZKOLE

přesnídávka     8:20 hod.

oběd                11:20 hod.

svačina            14:20 hod.

• Výdej jídlonosičů        10:45 – 11:15 hod.