Projektové odpoledne v Muzeu Třineckých železáren a města Třinec

Publikováno: 2.11.2020 Autor(ka): Veronika Sikorová
Projektové odpoledne v Muzeu Třineckých železáren a města Třinec

Projektové odpoledne v Muzeu Třineckých železáren a města Třinec

Ve čtvrtek 1. 10. druhé oddělení ŠD tygříci navštívili Muzeum Třineckých železáren a města Třinec. Nejdříve jsme si prohlídli expozici kostýmů a rekvizit pohádky Jak draka bolí hlava. Seznámili jsme se se zajímavostmi a kuriozitami ze světa zvířat. Pro žáky měly pracovnice muzea nachystané různé úkoly a praktické ukázky ze života savců, jako například prolezli krtčí norou, vysávali termity jako mravenečník a lezli po liánách jako opice. Nakonec jsme si prohlédli výstavu ze života našich předků a modely Třineckých železáren a Třince. Žákům se v muzeu moc líbilo a odcházeli plni nových poznatků a vědomostí.

Natáčela nás třinecká kabelová televize a krátký záznam můžete zhlédnout na YOUTUBE (Třinecký magazín – 16. 10. 2020

Projektové odpoledne v Muzeu Třineckých železáren a města Třinec

Ve čtvrtek 1. 10. druhé oddělení ŠD tygříci navštívili Muzeum Třineckých železáren a města Třinec. Nejdříve jsme si prohlídli expozici kostýmů a rekvizit pohádky Jak draka bolí hlava. Seznámili jsme se se zajímavostmi a kuriozitami ze světa zvířat. Pro žáky měly pracovnice muzea nachystané různé úkoly a praktické ukázky ze života savců, jako například prolezli krtčí norou, vysávali termity jako mravenečník a lezli po liánách jako opice. Nakonec jsme si prohlédli výstavu ze života našich předků a modely Třineckých železáren a Třince. Žákům se v muzeu moc líbilo a odcházeli plni nových poznatků a vědomostí.

Natáčela nás třinecká kabelová televize a krátký záznam můžete zhlédnout na YOUTUBE (Třinecký magazín – 16. 10. 2020