Archeopark Chotěbuz- 4. a 5. třída 13.4. 2022

Publikováno: 13.4.2022 Autor(ka): Ivana Kučerová
Archeopark Chotěbuz- 4. a 5. třída  13.4. 2022

Ve středu  13. 4. 2022 navštívili žáci 4. a 5. třídy v rámci dějepisné exkurze  Archeopark v Chotěbuzi. Prohlédli si tak jednu z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska.

V průběhu rozšířeného dvouhodinového programu nás čekala prohlídka repliky majestátního hradiště našich slovanských předků. Nahlédli jsme do rekonstruovaných obytných domů, vyzkoušeli si mletí mouky, psaní rydlem na voskovou tabulku, zahráli si na archeology, poznávali podle čichu bylinky, či střelbu z luku na slaměný terč. Prohlédli jsme si vnitřní expozici, osahali si nástroje a zbraně pravěkých lidí a plnili jsme úkoly na připraveném pracovním listu.

Věřím, že exkurze byla pro děti velmi poučná a skvěle doplnila naše znalosti o našich předcích.

Zvládli jsme ještě navštívit areál u Rybího domu.

Mgr.Ivana Kučerová