Mikulášské pečení dětí 1. - 5. ročníku ZŠ Hrčava

Publikováno: 7.12.2020 Autor(ka): Ivana Kučerová
Mikulášské pečení dětí 1. - 5. ročníku ZŠ Hrčava

Mikulášské pečení dětí

Staročeská tradice pečení postaviček z kynutého těsta dotvářela v dřívějších dobách kolorit různých slavností. Poznávání historie a obyčejů přináší do našeho současného života obohacení, rozvíjí tvořivost a fantazii.

Kdo byl ve čtvrtek 3. prosince ve škole, si vyzkoušel tvorbu tří postaviček - Mikuláše, čerta a anděla. S minimální dopomocí paní učitelky to zvládly všechny děti perfektně. Všichni si odnášeli vlastnoručně vyrobené postavičky pro rodiče, prarodiče. Protože děti byly velmi šikovné, zvládly ještě vyrobit Mikuláše z papíru.

Bylo to velmi příjemně strávené voňavé dopoledne.

Nesmím zapomenout poděkovat paní kuchařce ze školní jídelny za báječné těsto, paní uklízečce za postavičky upečené do zlatova.