Slavíme svátek naší planety v ZŠ Hrčava 22.4. 2021

Publikováno: 27.4.2021 Autor(ka): Ivana Kučerová
Slavíme svátek naší planety  v ZŠ Hrčava 22.4. 2021

U příležitosti Dne Země probíhal v naší škole jednodenní projekt pro 1. – 5. ročník.

Oslavu jsme zahájili zhlédnutím hudebního videa v anglickém jazyce: We love the Earth, it is our planet. We love the Earth, it is our home.

Žáci byli rozděleni do 4 skupin. Každá skupina si zvolila svého kapitána a vymyslela si název své skupiny související s přírodou.

Formou pracovních listů jsme si připomněli, jak je pro nás Země důležitá, je naším domovem a měli bychom se o ni starat. Každý z nás pro Zemi může něco udělat. Na ochranu přírody bychom však měli myslet celý rok. A na to jsme dali slib naší Zemi a vyrobili jsme si čelenku ochranáře Země.

Co nám projekt přinesl ve výchově a vzdělávání:

• propojení tématu s výukou
  • aktivní přístup žáků k ochraně životního prostředí
  • třídění odpadu
  • šetření přírodních zdrojů
  • prohloubení poznatků ze světa lidí, rostlin, zvířat a jejich využití ve výuce
  • spolupráce v týmech
  • sebehodnocení a hodnocení projektu

Co bylo cílem projektu:

• rozšířit poznatky o přírodě a její ochraně
  • probudit u žáků zájem o ochranu přírody
  • vytvořit předpoklady pro uplatnění získaných poznatků v praktickém životě
  • učit žáky spolupracovat
  • učit žáky prezentovat svou práci
  • vést žáky k vyhledávání informací k dané problematice

Co bylo výstupem projektu:

Projekt byl ukončen prezentací žákovských prací před budovou školy, ve společných prostorách školy, na webových stránkách školy.

Žáci i učitelé na závěr zhodnotili práci týmů. Ocenění byli všichni žáci naší školy-zmrzlinou a nálepkami.