Medica Třinec školí osmáky první pomoc

Publikováno: 28.11.2023 Autor(ka): Markéta Maroszová

Není tajemstvím, že škola učí žáky pro život. Co je hezčí, než umět zachránit někomu život? S tímto nelehkým úkolem nám pomohla Medica Třinec, která proškolila 8.třídy v rámci projektu ERASMUS+, Kvízomat v první pomoci.
Záchranáři naučili naše žáky základy první pomoci, které by měl umět každý z nás. Všichni osmáci si vyzkoušeli resuscitovat, zastavit krvácení, Heimlichův manévr, anebo uložit raněného do stabilizované polohy. Během čtyřhodinového školení se kromě praktických úkonů dověděli aktuální informace z oblasti první pomoci a dostali odpovědi na zvídavé otázky.

Jak viděli školeni sami žáci?
"Moc mě to bavilo a hodně jsem se z toho naučil. Naučil jsem se, jak se dělá resuscitace a umělé dýchání. Lektoři nám všechno hezky a srozumitelně popsali."

"Program se mi líbil, protože jsem se naučil něco nového a můžu pomoct ostatním."

"Přednáška se mi moc líbila, naučili jsme se, jak postupovat u různých zranění a situací. Bylo to dobré si uvědomit, že tímto můžeme zachránit život a že se nám to může kdykoli stát."