pIšQworky 2023

Publikováno: 7.12.2023 Autor(ka): Pavel Kantor

Během října a listopadu proběhla školní, oblastní a krajská kola v piškvorkách. Klání na naší škole se zúčastnilo 16 žáků 2. stupně. Nejprve se střetli ve čtyřčlenných skupinách o co nejlepší pozici v play-off. V tom se bojovalo nejen o místa na stupních vítězů, ale i o možnost reprezentovat školu v oblastním kole. Nakonec celý turnaj ovládli žáci 9. A. Zvítězil Jakub Lýsek před Šimonem Muchou a na třetím místě je doplnil Vojtěch Martaus.

Do oblastního kola v Havířově vyslala naše škola stejně jako vloni čtyři tříčlenné týmy. První tým Kořenoví vězni vytvořili medailisté ze školního kola. Tým Chleba bojoval ve složení Jiří Reichenbach (9. A), Václav Szkatula (9. A) a Alexandr Bažant (9. B), tým Černé vdovy vytvořili Filip Pospíšil (6. A), Matěj Bojko (9. B) a Štěpán Levinský (9. B) a družstvo Mně je to jedno zastupovala trojice Lukáš Jasinek (6. B), Anna Gajová (9. B) a Laura Lupinská (9. B). Všechny naše týmy bezpečně proklouzly ze skupin do vyřazovacích bojů, naneštěstí ale narazily ve čtvrtfinále na sebe. Do dalších bojů pronikly týmy Kořenoví vězni a Chleba, los semifinále je ale poslal proti sobě. Semifinálový souboj byl napínavý, do finále ale nakonec postoupili Kořenoví vězni. Finále bylo jednoznačnou záležitostí, náš tým roznesl soupeře z Gymnázia Třinec 12 : 0 a mohl slavit postup do krajského kola. Tam jej nakonec doprovodil i druhý tým Chleba, který zvítězil v boji o třetí místo.

Krajské kolo se uskutečnilo na MŠ, ZŠ a Gymnáziu Hello v Ostravě. Na startu se prezentovalo 24 týmů, z toho dva z naší základní školy. Bojovalo se v šestičlenných skupinách, ze kterých postoupily vždy nejlepší dva týmy do vyřazovacích bojů. Tým Chleba  byl bohužel vyřazen již ve skupině. Kořenové vězně čekal dramatický boj o postup v posledním kole skupinové fáze, před nímž měly hned čtyři týmy stejný počet bodů a utkaly se mezi sebou o to, kdo bude v turnaji pokračovat dál. Našim hochům by nestačila ani případná remíza, měli horší skóre, proto museli bojovat o vítězství. Své soupeře nakonec udolali a mohli dál jít za svým cílem. Čtvrtfinálový souboj proběhl v klidné atmosféře a Kořenoví vězni se vítězstvím posunuli do semifinále. Tam ale tvrdě narazili, pozdější vítěz turnaje, tým Hirvelna z Gymnázia Hlučín, je rozdrtil 12 : 0. Boj o třetí místo byl soubojem o postup na Grandfinále v Brně. Naši kluci jej zvládli a po roce se opět zúčastní celorepublikového finále.

A jak se našemu týmu bude dařit? Přečtěte si ve čtvrtek 7. 12. v dalším článku, kde budeme průběžně informovat o našich výsledcích.