Školní divadlo - SEN VÁNOČNÍ

Publikováno: 19.12.2023 Autor(ka): Veronika Sikorová

Ve středu 13. prosince a ve čtvrtek 14. prosince 2023 jsme s divadelním kroužkem vystoupili v domě PZKO a zahráli jsme žákům naší školy, dětem z mateřských školek, polské třídě a žákům z Hrčavy pohádku V. B. Plumlovské „Sen vánoční“. Tento příběh jsme nacvičili k stoletému výročí otevření české školy, kdy tuto pohádku zahráli poprvé žáci pro veřejnost, a to ve dnech 18. a 19. prosince 1926. Od té doby se v naší škole hrávaly divadelní představení skoro každý rok.

Ve spolupráci s GOTIC jsme v rámci živého betléma tuto pohádku zahráli v neděli 17. 12. 2023  veřejnosti.

V pondělí 18. 12. 2023 jsme navštívili dům důchodců v Jablunkově a příběh zahráli místním seniorům.

Pohádka se všem moc líbila a všechny diváky příjemně vánočně naladila. Najdete jí také na našem youtube kanále.