Vysoké Tatry 8., 9. třídy

Publikováno: 10.10.2023 Autor(ka): Jan Beiger
Dne 12.9. jsme jeli na skvělou exkurzi do Vysokých Tater. Jeli jsme vlakem z Čadce brzy ráno. Náš vlak měl jen pět minut zpoždění. Vlakem jsme jeli dvě a půl hodiny. Během cesty jsme spali a viděli jsme nádherný východ slunce. Když jsme přijeli do Popradu, bylo tam hezky teplo. S přestupem jsme vláčkem přijeli do starého Smokovce a zubačkou pod vrchol Téryho chaty. Ze začátku byla cesta skvěle rovná. Následně se cesta postupně zhoršovala. Když jsme dorazili k Téryho chatě, byla hrozná zima. Na vrcholu jsme viděli jezírka a plno dalších vrcholů. Když jsme přišli zpátky do Smokovce, měli jsme chvíli volno, než nám jel vlak zpět do Popradu. Přijeli jsme do Popradu a vlak do Žiliny měl 20 minut zpoždění. Z Žiliny nám tak vlak skoro ujel, ale hodná paní průvodčí nám zajistila, aby na nás čekal. Nastoupili jsme v Žilině do vlaku, který nás odvezl do Čadce. Dojeli jsme, všechno dobře dopadlo a my si všichni výlet užili.
- Eliška Adamcová 8.B
Dne 12.9. jsme se my, 8. třídy, vydali do Vysokých Tater. Sraz jsme měli v Čadci ve 3:30 na vlakovém nádraží a jeli jsme vlakem do Poprad-Tatry ve 3:52. Do Popradu jsme přijeli kolem půl 7 a pokračovali do Starého Smokovce. Po 20 minutách jsme byli v destinaci. Vyšli jsme krátkou cestou nahoru a pak nasedli do zubačky. Přijeli jsme do stanice Hrebienok, tam si Sokol s Orlem vzali každý jednu vysílačku a šli jsme. Po chvíli jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina byla s Orlem a druhá skupina se Sokolem a Křepelkou. Došli jsme na Zámskovského chatu a tam jsme si dali větší přestávku na jídlo a pití. Když jsme dojedli, šli jsme dál a v 11:30 jsme došli na Téryho chatu a všechno to utrpení stálo za to. Byl krásný výhled i krásné počasí. Na Téryho chatě jsme měli oběd a šli zpátky. V Čadci jsme byli ve 21:15. Náš výlet byl super.
- Adéla Szotkowská 8.A
Dne 12.9. 202 se vydaly třídy 8.A a 8.B na exkurzi do Vysokých Tater. Sraz byl u vlakového nádraží v Čadci ve 3:30 ráno. Poté jsme jeli dvě hodiny, až jsme dojeli na zastávku. Ze zastávky jsme absolvovali krátkou cestu vlakem do Vysokých Tater. Potom nám učitelé koupili lístky na zubačku a už jsme jeli. Ze zubačky jsme viděli krásné výhledy. Následovala dlouhá cesta až na Téryho chatu. Šli jsme kolem vodopádů a následovali jsme kamennou cestu. První zastávka byla u chaty, kde jsme se občerstvili. Za chvíli jsme došli na Téryho chatu. Cesta byla náročná, ale výhledy byly krásné. U Téryho chaty jsme zůstali téměř hodinu a poté jsme šli opět dolů. Když jsme došli až k centru, měli jsme hodinu rozchod a mohli si koupit různé suvenýry. Hodina uběhla jako voda a šli jsme opět k vlakovému nádraží. Cesta se zdála být nekonečná, ale do Čadce jsme dorazili všichni v pořádku.
- Adéla Pindejová 8.A