Lyžařské kurzy 7.2.-25.2.2022

Publikováno: 2.3.2022 Autor(ka): Jan Beiger

Únor byl na naší škole měsícem sportování, neboť se konala nejen Zimní olympiáda, ale také lyžařské kurzy pro žáky ze šesti tříd.

Jako první se na svah vydali žáci 4. a 5. třídy. V dalším týdnu se v technice lyžování zdokonalovali sedmáci, na závěr si radosti z jízdy užívali žáci osmých tříd.

Zajistit lyžařské kurzy bylo náročné, ale vše jsme zdárně zvládli a lyžování si užili.

Děkuji obci Mosty u Jablunkova, SRPŠ, firmě MAFLEX-CZ s.r.o., hotelu Grůň, učitelům a externím instruktorům za spolupráci.

Naše lyžování si můžete prohlédnout na školním Youtube kanále anebo přímo zde.

A to, jak se lyžování líbilo našim žákům si můžete přečíst níže.

Mgr. Jan Beiger

Lyžařský výcvik 4. a 5. ročníku

V pondělí 7.2.2022 začal lyžařský výcvik 4. a 5. třídě, sešlo se nás kolem 40 žáků, lyžovali s námi i žáci z Hrčavy. My páťáci jsme měli mít lyžařský výcvik vloni, ale nebyl kvůli COVIDU.

Sraz jsme měli u školy v 7:30, v 8 hod jsme vycházeli směr Ski areál Mosty u Jablunkova, tam jsme si nasadili lyžařskou výzbroj a zahájili každý den rozcvičkou.

O půl deváté jsme stáli na lyžích, byli jsme rozděleni do tří skupin, které vedlo pět instruktorů. V první skupině byli už zkušení lyžaři, v druhé skupině byli ti, co na lyžích umí, ale potřebovali své dovednosti zlepšit. Ve skupině poslední byli ti, co stáli na lyžích poprvé.

V první skupině nás bavil sjezd dvojic v hadovi, kdy jsme se drželi se spolužákem za hůlku a také lidský slalom. Vedl nás pan učitel Martin Janík. Druhou skupinu vedl pan učitel Jan Beiger a poslední skupinu pan Tomáš Mucha.

Dost dětí neumělo lyžovat, pondělí pro nás nelyžaře bylo dost těžké, ale každý další den byl pro nás lehčí a lepší, v pátek jsme všichni dokázali zdolat sjezdovku.

Každý den v 10:15 nám začínaly přestávky, ty jsme si vždy užili nejvíc, všichni chroupali hranolky, povídali si a smáli se. Užili jsme si spoustu legrace, jeden den nám na lyžáku dělal společnost toulavý pes, který našeho spolužáka naháněl při sjezdu dolů. Bohužel byl také jeden úraz, naše spolužačka v úterý spadla a zlomila si prst.

V pátek byli pro všechny lyžaře uspořádány závody v obřím slalomu, nejlepší čas měl Adam Procházka, František Bula a Renek Kulla. Z holek byly nejlepší Kája Bieleszová, Terka Wolná a Tina Juroszková.

Chceme všem instruktorům poděkovat za super lyžařský výcvik.

Karolína Bieleszová, Tina Juroszková, Julie Turková, Tereza Wolná, tř. učitelka Mgr. Eva Jouklová

Osmáci na lyžích

Bylo pondělí 21.2.2022 a my jsme se probudili do deštivého rána. Vylekalo nás, že se budeme učit a na lyžák můžeme zapomenout. Po dvou hodinách strávených ve škole jsme konečně vyrazili na svah. Podle našich lyžařských schopností nás rozřadili do skupin. My, jakožto nejlepší, jsme lyžovali volně. I přes nepříznivé počasí a mokrý sníh nám to všem šlo. Druhý den jsme se přesunuli na prudší sjezdovku s lanovkou. I přes malé pády byly u všech vidět pokroky. Každý den nás na hotelu Grůň čekal teplý čaj. V pátek se konaly závody, kde jsme si porovnali síly s ostatními. U školy se uskutečnilo vyhlášení těch nejlepších.

Děkujeme za super týden na lyžích se spolužáky. Lepší to být nemohlo.

Anna Jahřabáčová, Nikola Kohutová, Kristýna Beigerová

Poděkování za lyžařský výcvik

Vážení učitelé, instruktoři,

tímto dopisem Vám  - p. J. Beigerovi, K. Bulovi, M. Janikovi a p. H. Witoszovi  - chceme poděkovat za skvělý a zábavný lyžařský kurz, který jsme společně prožili. Až na první deštivý den jsme si lyžák velmi užili. Máte náš obdiv za to, že jste i úplné začátečníky naučili základy lyžování a v pátek všichni úspěšně projeli závodní trať. I přes pády a nezdary jsme lyžařský kurz všichni ve zdraví přežili.

Děkujeme Vám za výborný lyžařský kurz a přejeme hodně zdraví a zdaru do dalších lyžáků.

Matěj Wolny, Jakub Bojko