Školní olympijské hry 2.6.2023

Publikováno: 12.6.2023 Autor(ka): Ivana Kučerová
Školní olympijské hry

Dne 2.6.2023 se v Mostech u Jablunkova konala Olympiáda pro děti od 1.-7. tříd.
Deváťáci se sešli už v 6:45, aby mohli vše pečlivě připravit. Na pomoc jim přišli také osmáci. Ti zorganizovali závod v jízdě na kole, který byl součástí Olympijských her.
V 8:00 proběhlo zahájení na hřišti TJ Sokol, kde se děti seřadily a moderátoři je mile přivítali.
Účastníci soutěžili celkem v pěti disciplínách, těmi byly dlouhý běh, sprint na 60 m, skok do písku, hod kriketovým míčkem a překážková dráha.
Vyhlašování výsledků započalo okolo 11.-12. hodiny. S vyhlášením nám pomohl vzácný host, kterým byl hokejista Patrik Hrehorčák.
Tímto děkujeme všem účastníkům, sponzorům a spoluorganizátorům za pomoc při zrealizování této skvělé akce.

Eliška Bojková a Adam Pindej 9.B

Školní olympijské hry 2023
V pátek 2.6. se uskutečnil již 15. ročník Školních olympijských her, tentokrát s tématikou Mario a Luigi. Akce začala v 8 h ráno zapálením olympijského ohně a složením slibu. Děti 1. stupně soutěžily v 5 disciplínách: dlouhý běh, sprint, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a překážková dráha. Během her probíhal i závod horských kol 6. a 7. tříd.
Překážkovou dráhu jsme měli na starosti my: Adam, Tomáš a Petr. Sestávala se z krátkého slalomu, přeskakování menších překážek a přeskoku menší zdi, kterou měly pouze 4. a 5. třídy. Ostatní třídy tuto překážku oběhly. Dokonce i maskoti Mario a Luigi si naši dráhu vyzkoušeli. Dětem se naše nová soutěž velice líbila.
V průběhu závodů se děti mohly vyfotit s dráčkem Werkáčkem. Po ukončení disciplín nastal čas na tombolu. Darů bylo letos opravdu hodně. Uprostřed losování tomboly přišel vzácný host, třinecký hokejista Patrik Hrehorčák. Po krátkém rozhovoru a autogramiádě jsme mu poděkovali a pokračovali v tombole. Olympiáda skončila vyhlášením vítězů jednotlivých tříd.
Děkujeme všem sponzorům za peněžní a věcné dary, p. starostce Mgr.Z.Sikorové , p. místostarostovi J.Kovalovskému a čestnému hostu, aktivnímu sportovci, p.R.Czezotkovi za povzbudivá slova. Potěšila nás i hojná účast rodičů, diváků a příznivců sportu. Je vidět, že naše škola i obec sportem prostě žije!