Talent regionu 2023

Publikováno: 23.6.2023 Autor(ka): Pavel Kantor

Ve čtvrtek 22. 6. 2023 proběhl další ročník Talentu regionu.

Město Třinec ve spolupráci s Třineckými železárnami uspořádalo ve čtvrtek 22. 6. 2023 další ročník akce Talent roku 2023 a Talent regionu 2023. Město Třinec odměňuje třinecké žáky a studenty, kteří dosáhli výborných výsledků v různých odvětvích (umění, sport, škola). Třinecké železárny pak podporují podobně talenty v přírodovědných oborech (matematika, fyzika, chemie, informatika) v celém regionu.

Mezi jednasedmdesáti oceněnými byl i žák naší školy Jakub Lýsek z 8.A. Jakub obsadil 2. místo v okresním kole matematického klokana, byl úspěšným řešitelem školního i okresního kola matematické olympiády a účastnil se i dalších matematických soutěží. Navíc postoupil se svými spolužáky do celorepublikového kola soutěže tříčlenných týmu v piškvorkách.

Celé odpoledne uteklo velmi rychle díky moderátorovi Petru Šiškovi a program akce skvěle doplnil písněmi Big Band ZUŠ Třinec Jakubovi blahopřejeme k získání ocenění a přejeme mu i dalším našim žákům, aby se mu i příští rok ve všech soutěžích dařilo.