TÝDEN PLNÝ SPORTU

Publikováno: 28.6.2023 Autor(ka): Jan Beiger
TÝDEN PLNÝ SPORTU

Ve dnech od 19.6.-23.6.2023 proběhl sportovně turistický kurz žáků 5. třídy. V pondělí žáci navštívili areál Ameryka v Jablunkově, kde si mohli vyzkoušet minigolf a netradiční hru discgollff. V úterý si žáci zahráli pétanque a míčové hry na beachvolejbalovém hřišti. Ve středu jsme se vydali z Ostravice na Lysou horu. Byla to výzva! Počasí nám naštěstí přálo a všechny děti zdárně vyšly na vrchol. Na vrcholu jsme si udělali společnou fotku, pojedli v místní chatě a vydali se zpátky dolů. Ve čtvrtek jsme regenerovali na místním bazéně v Mostech u Jablunkova a nabírali síly na páteční orientační běh. Pátek patřil orientačnímu běhu. Žáky čekalo 9 stanovišť, které museli najít a navíc odpovědět na otázky, které byly součástí jednotlivých stanovišť. Trasa vedla lesními cestami. Každý žák startoval samostatně s 5minutovým intervalem. Všichni žáci doběhli v pořádku do cíle a pro nejlepší byla připravena sladká odměna. Nakonec jsme ještě stihli navštívit i místní školu na Hrčavě.

Týden plný pohybu a aktivit utekl a žáci si ho plně užili.