Novinky ze světa Školního parlamentu

Publikováno: 22.5.2023 Autor(ka): Jan Turek

Rádi bychom Vám přinesli nejnovější zprávy o tom, co se děje ve školním parlamentu. Během posledních týdnů jsme se zaměřili na několik důležitých oblastí a dosáhli jsme významných pokroků.

Za prvé, díky našim snahám jsme pomohli upravit kodex žáka, který jsme obohatili o jisté body týkající se etiky žáků ve školním prostředí. Tento kodex slouží jako soubor hodnot a pravidel, které nám pomohou vytvořit pozitivní a respektující prostředí ve škole.

Dále bychom vás rádi informovali o pořádání školního kina. Jsme nadšeni, že vám můžeme oznámit, že jsme se rozhodli zorganizovat pravidelné projekce filmů přímo ve školním prostředí. Z důvodu rekonstrukce školy jsme se shodli na tom, že školní kino bude přesunuto na venkovní prostory školy, za předpokladu dobrého počasí.

Cílem školního kina je poskytnout vám příležitost odpočinout si od každodenního studia a zároveň vytvořit prostor pro kulturní a společenské setkávání. Chceme nabídnout rozmanitý výběr filmů, které budou zábavné, inspirativní a podnětné.

Za třetí jsme dohodli na uspořádání již tradičního „No BackPack Day“. Tento den bude sloužit jako příležitost prozkoumat alternativní způsoby přenášení vašich učebnic a potřebných materiálů. Uskutečnění tohoto dne plánujeme ke konci měsíce června.

Děkuji všem členům školního parlamentu za jejich nadšení, příspěvky a spolupráci.

Mgr. Jan Turek