Novinky ze světa Školního parlamentu

Publikováno: 7.11.2023 Autor(ka): Jan Turek

S příchodem podzimu se školní parlament rozhoupal do plného pracovního nasazení. Během října se konala sezení, kde se debatovalo o všech chystaných školních akcí pro zlepšení studijního prostředí.

Počátek listopadu se nesl ve znamení oranžových a černých barev, kdy školní parlament zorganizoval oslavu svátku Halloween. Iniciativa vzešla přímo od žáků, kteří chtěli oživit školní atmosféru a přiblížit kulturu Halloween celé komunitě. Žáci, i někteří učitelé, se oblékli do kostýmů, a škola pořádala soutěž o nejlepší Halloweenskou třídu.

Oslava Halloweenu dokázala, že tradice může být živá a měnící se, a že školní parlament může být účinným prostředníkem pro zavádění nových prvků do školního prostředí. Tato událost je dokladem toho, že žáci mohou hrát aktivní roli ve formování kultury a tradic své školy a přinést svěží vítr do jejích plachet.

Mgr. Jan Turek