Novinky ze světa Školního parlamentu

Publikováno: 23.4.2024 Autor(ka): Jan Turek

Jaro přináší nejen probouzení přírody, ale i oživení kulturního dění ve škole!

Ve snaze oživit atmosféru na školních chodbách a poskytnout žákům inspirativní a uvolňující prostředí během velkých přestávek, přišel školní parlament s nápadem začlenit hudbu do školního rozhlasového vysílání.

Hudební pauzy byly zavedeny s cílem zklidnit atmosféru a přinést studentům mentální odpočinek mezi vyučovacími hodinami. Každý den během nejdelších přestávek zaznívají z rozhlasu vybrané skladby, které odrážejí různé hudební žánry a kultury. Jedním z klíčových prvků tohoto projektu je aktivní zapojení žáků do výběru hudby.

Tímto způsobem se škola snaží podpořit kulturní rozmanitost a rozšířit hudební obzory studentů.

Díky těmto aktivitám se školní rozhlas stal nejen zdrojem informací, ale i střediskem kultury a inspirace a významně tak přispěl k obohacení školního dne. :-)