3. A

Mgr. Jana Skotnicová Třídní učitel učitel

ŠKOLNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2022

Publikováno: 8.6.2022 Autor(ka): Veronika Sikorová

Dne 3.6. 2022 se uskutečnil 13. ročník ŠKOLNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER. Letošními maskoty byli „Pat a Mat v akci“.

Celá akce se uskutečnila na fotbalovém hřišti TJ Sokol Mosty u Jablunkova, kde už od 6:30 h deváťáci s panem ředitelem a ostatními pracovníky školy vše pilně připravovali.

A přesně v 8:00 h před Základní školou Mosty u Jablunkova vše začalo. Byl zde zapálen olympijský oheň, který předseda SRPŠ pan Tomáš Mucha se slavnostním průvodem donesl na hřiště. Proběhl krátký úvod, byl pronesen olympijský slib a poté už pan Tomáš Mucha olympiádu slavnostně zahájil. A šlo se soutěžit! Disciplín bylo celkem pět: sprint, dlouhý běh, hod kriketovým míčkem, skok do písku a trojskok. Děti byly velice šikovné a soutěžily s veškerým úsilím. Myslím, že rodiče na ně mohou být právem hrdí. Zlatým hřebem olympijských her byla návštěva třineckých hokejistů HC Oceláři Třinec. Proběhla krátká autogramiáda a na vyhlášení hokejisté předali malým výhercům medaile a ceny. Dalším hostem byl Mgr. Aleš Adamus, ředitel Střední odborné školy Třineckých železáren, který sem přijel předat putovní pohár žákům naší školy, již se účastnili Mezinárodních řemeslných her a obsadili 1.místo.

Součástí olympijských her byly i závody na horských kolech pro žáky šestých a sedmých ročníků. Jejich jízdu bedlivě sledovali traťoví rozhodčí – osmáci, kteří je i povzbuzovali.

Děkujeme našim sponzorům, kteří nás podpořili. Gratulujeme vítězům a děkujeme za účast všem přítomným příznivcům sportu.

Tereza Reichenbachová a Sára Juroszková, 9.A