5. A

Zimní olympiáda 2023 je za námi

Publikováno: 9.3.2023 Autor(ka): Jan Beiger

Zimní olympiáda 2023

V pátek 3.3.2023 proběhla ve Skiareálu Mosty u Jablunkova tradiční Zimní olympiáda dětí a žáků ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova. V letošním roce děti závodily ve dvou disciplínách – ve sjezdovém lyžování a v jízdě na bobech. Z důvodu nepříznivých sněhových podmínek se neuskutečnil závod v běžeckém lyžování.

Slavnostní zahájení Zimní olympiády se letos poprvé uskutečnilo v lyžařském areálu, kde předseda SRPŠ Tomáš Mucha zapálil olympijský oheň. Příznivci zimních sportů viděli na tratích urputný, ale férový boj o nejlepší umístění. Lyžaři i bobaři se snažili zajet co nejrychlejší čas a předvedli fantastické výkony. Ti nejlepší byli odměněni diplomy, medailemi a věcnými cenami.  I přes inverzní počasí, které tento den přinesl, závodníci, diváci i organizátoři odcházeli s úsměvem na tváři.

Děkujeme SRPŠ za ceny pro vítěze, TJ Sokol Mosty za sladkou odměnu pro všechny závodníky a  za realizaci lyžařských závodů, panu Waclawkovi za věcné ceny, firmě Maflex a hotelu Grůň za možnost využití sjezdovky a hotelových prostor, pedagogům a provozním pracovníkům za organizaci, kuchařkám za občerstvení, které připravily pro závodníky, rodiče, učitele a hosty, a taktéž rodičům za výbornou diváckou atmosféru.

Mgr. Kamil Bula, ředitel školy

Celou fotogalerii najdete na našem Facebooku