5. B

Mgr. Markéta Maroszová, PhD. Třídní učitel učitel

Adventní kalendář dobrých skutků v 5.B

Publikováno: 4.12.2023 Autor(ka): Markéta Maroszová

Advent pochází z latinského adventus, což znamená příchod. Vychází z křesťanské tradice očekávání Spasitele. Během čtyř neděl před Vánoci, se zapalují svíčky na adventním věnci a lidé se připravují na Vánoce hodnocením uplynulého roku, zklidněním se a konáním dobrých skutků.
V 19. století vznikla tradice adventních kalendářů, které místo čokolád obsahovaly 24 básní. Ty se měly děti naučit. Nám se nechtělo učit básně, a tak jsme si vytvořili svůj Adventní kalendář dobrých skutků. Páťáci si každý den vylosují úkol, který je zároveň dobrým skutkem. V naší třídě je samozřejmostí účení příkladem, a tak plním úkoly spolu s dětmi. Společně si pak povídáme, jak se nám podařilo dobrý skutek splnit a pomáháme si, když se nám zrovna nedaří.
Smyslem školy není jen všechno krásně umět, ale také být dobrým člověkem.