5. B

Mgr. Markéta Maroszová, PhD. Třídní učitel učitel

Páťáci objevují naši historii

Publikováno: 20.10.2023 Autor(ka): Markéta Maroszová

Ve škole se snažíme sledovat vzdělávací trendy a učit děti tak, aby poznatky používaly v běžném životě, proto jsme využili možnost zavítat do Návštěvnického centra - Opevnění Šance. Návštěvnické centrum máme nedaleko školy, a tak jsme se tam vydali pěšky. Koneckonců chceme podporovat v dětech lásku k pohybu.

V centru nás mile přivítaly pracovnice a sdělily nám zajímavosti o opevnění a životě v naší odbci v období 16.-19. století. Poté si děti naši historii doslova prožily a osahaly. Potěškaly si dělové koule, vystřelily z děla, vyluštily kvízy a stavěly puzzle s dobovými fotkami. Nakonec jsme se prošli přímo po hradbách naučnou stezkou a doslova nasáli místní historii. Jak se dětem praktická a zážitková výuka líbila? Mrkněte na fotogalerii.