6. A

Sportovně adaptační kurz

Publikováno: 3.10.2023 Autor(ka): Martin Janik

Sportovně adaptační kurz žáků 6.ročníku

Ve dnech 13.9.-15.9.2023 se konal sportovně adaptační kurz žáků 6.ročníku.

První den se vše odehrávalo na volnočasovém hřišti u školy. Žáci 6.A a 6.B hráli vybíjenou, soutěžili v netradičních disciplínách. Aktivity byly zábavné, ale i náročné. Některé cviky si vyzkoušeli i na novém workoutovém hřišti.

Druhý den navštívili Werk Arenu v Třinci. Ve velké multifunkční hale nakoukli do prostor, kam se běžný návštěvník nedostane - do sky boxu, do posilovny a šatny hokejistů. V mini hale si pak vyzkoušeli své bruslařské dovednosti. Někteří stáli na bruslích poprvé, jiní se na ledě proháněli jako zkušení hokejisté. V hale bylo pouhých 11°C.  Nadšené sportovce pak zahřála horká čokoláda z automatu.

Třetí den jeli šesťáci do Bukovce a odtud pěšky šlapali na nejvýchodnější bod ČR. Po krátkém odpočinku stoupali na Hrčavu. Zde se osvěžili kofolou, dojedli svačiny a autobusem se vrátili zpět do Mostů u Jablunkova.

Kurz sice skončil, ale školní rok s dalšími zajímavými sportovními aktivitami teprve začíná…

Mgr.I.Janiková, M.Janik