7. A

Mgr. Anna Boková Třídní učitel učitel

Anglický jazyk - skupina K. Szotkowské

Publikováno: 3.5.2021 Autor(ka): Kamila Szotkowská

3.5.2021

Anglický jazyk - skupina K. Szotkowské

 3. - 7.5.2021

Hello children,

společně budeme procvičovat předložky místa. V sešitě byste měli mít tyto předložky nalepené. Do středeční online hodiny si do sešitu napište z učebnice cvičení 3b/str.53 (Kde je Robby? - to je ten robot.) Např.: Robby je na poličce. nebo On je na poličce. ANGLICKY - VŠECH 8 VĚT. Společně ve středu zkontrolujeme.

Budeme opakovat hlavně otázky a odpovědi v přítomném času prostém.

K. Szotkowská

 

 

Hello everybody,

ve škole jsme procvičovali tvorbu otázek a odpovědí v přítomném čase prostém. Zopakujte si také v online cvičení a odešlete: ZDE

V následujícím týdnu budeme ještě opakovat - i písemně, ale také začneme novou lekci 5A. Do pátku mi prosím zašlete ofocené cvičení 8/str.43 WB (odpovídejte podle skutečnosti). 

K. Szotkowská

 

 

 

13. týden

Hello children,

začneme lekci 4D. 

Je po Velikonocích, jaro je v plném proudu - alespoň v kalendáři:) Co se dá na jaře dělat? Doplňte a pošlete mi živý pracovní list: Spring a pokud některému slovu nebudete rozumět, přeložte si v překladači (nezapomeňte, že si to v překladači můžete i  poslechnout ZDE. Z těchto slovíček vás budu v pondělí zkoušet.

K. Szotkowská

 

12. týden

Good morning children,

tento týden nebudeme začínat novou lekci. Budeme procvičovat učivo, zejména přítomný čas prostý. Zopakujte si učivo online (vypracujte do středy): Živý pracovní list

Na pondělní online hodinu: zde je poslech k cv.8/str.45 učebnice ZDE, poslechněte si a na papír si udělejte poznámky, co dělá a nedělá Juraj a Guang. V online hodině to budu číst já a správnost si zkontrolujete.

Kamila Szotkowská

 

 

11. týden

Hello girls and boys,

vaším úkolem z minulého týdne, bylo naučit se slovíčka 4C. Četli jsme si je a většinu z nich již umíte. Ještě jednou si přečtěte ve WB na str.75 a str.76 tabulky 4.3 a 4.4.(i text pod nimi). Zopakujte si hlavně, jak se tvoří přítomný čas prostý v 3. osobě.

Toto učivo si společně procvičíme v online hodinách.

Do středy si udělejte ve WB na str. 36/cv.1 a cv.4. Do sešitu AJ napište z učebnice ze str.45/cv4 (vysvětlím v pondělí) a pouze tohle cvičení mi vyfoťte a do pátku pošlete.

Přeji hezký týden. K. Szotkowská

 

 

10. týden

Hello everybody,

čeká nás vyprávění o vašich běžných dnech - přítomný čas prostý. Vypracujeme společně některá cvičení v učebnici a ve Wb. Vyzkouším vás také ze slovíček. 

V pondělí společně začneme cv.3/str.35 ve WB a do středy ho sami dokončíte (ve středu zkontrolujeme společně).

 

Tak to je všechno:) K. Szotkowská

 

9. týden

Hello pupils,

jarní prázdniny jsou za námi a doufám, že jste si odpočinuli a užili si je ve zdraví.

Tento týden samozřejmě zopakujeme probrané učivo a začneme lekci 4 B. Společně si přečteme slovíčka dané lekce, ale naučit se je už musíte sami...

Do středy (pozor změna v rozvrhu) si uděláte ve WB str.33/cv.5 - společně zkontolujeme. Vypracujte a pošlete do pátku žívý pracovní list:My day

Do příštího pondělí(15.3.) si ve WB napište na str. 35/cv.5 - bude lépe, když to uděláte až po středeční hodině - bude to více probrané. 

V přiložených souborech jsou některá slovesa a tabulka přítomného prostého času (present simple). Pokud můžete, nalepte si do sešitu AJ. Vysvětlím během online hodiny.

Uvidíme se dnes v online hodině. Good bye. K. Szotkowská

 

8. týden

Hello girls and boys,

v minulé hodině jsme začali nové učivo „What’s the time?“ Za domácí úkol jste si měli osvojit  nová slovíčka z lekce 4A. Do sešitu si nalepte obrázek Time, který je v příloze. Poznávání hodin si procvičte online (neposílejte mi, vyhodnoťte si pracovní list sami pro svou kontrolu):TIME

 Podívejte se do WB na str. 75/4  TIme.

V online hodině v pondělí budeme pokračovat v lekci 4. a zadám vám domácí úkol.

Pondělí : společně jsme začali ve WB cv.3/str.33 - dokončete ho sami, napište ve WB cv.2/str.32 - vyfoťte a pošlete mi tohle cvičení prosím na kontrolu do pátku e-mailem.

 

K. Szotkowská

 

 

7. týden

Hello pupils,

minulý týden vám moc nešla slovíčka 3. lekce, takže jsme se domluvili na test slovíček v pondělí. V živém pracovním listu si zopakujte učivo a pošlete mi ho do pátku známým způsobem ke kontrole. PRACOVNÍ LIST 

Do čtvrteční online hodiny si napište do sešitu otázky z učebnice str.38/cv.4a. Ve škole si je společně zkontrolujeme.

Ukončíme 3. lekci a pustíme se do lekce 4A - TIME.

Enjoy and see you soon! K. Szotkowská

 

 

6. týden

Good morning,

 v pondělí a ve čtvrtek budeme pokračovat v tématu "My school". Zopakujte si online názvy školních předmětů (nemusíte mi odesílat): School subjects.  

V pondělí vám také vysvětlím domácí úkol. Bude to cvičení 3 na str.36 v učebnici. Jsou zde otázky, odpovědi uslyšíte v poslechu ZDE.

Odpovědi napište do sešitu a pošlete mi do pátku foto.

That's all, have a great time!    K. Szotkowská

 

 

5. týden

Hi children,

v pondělí budeme v online hodině opakovat přídavná jména - adjectives, která byla součástí písničky (DÚ  HV). Budeme pracovat s učebnicí lekce 3C a povíte mi něco o Vašich domácích mazlíčcích. Nakonec si přečteme slovíčka 3D. Online procvičování přídavných jmen: ZDE

Do čtvrtku si napište do školního sešitu cv.4/str.33 z učebnice - vytvoř otázky. Zkontrolujeme v hodině společně.

Ve čtvrtek vysvětlím a zadám práci do pondělí z nové lekce 3D. 

Čtvrtek: Napište do pondělní online hodiny WB cv.1/str.28 a cv.4/str.29. Vysvětlili jsme si v dnešní lekci, takže věřím, že Vám to půjde jako po másle :)

 Zdravím K. Szotkowská

 

 

4.týden

Hi girls and boys,

v pondělí budeme pracovat s lekcí 3B v učebnici a v pracovním sešitu. Zaměříme se na přídavná jména – (ano stejné učivo děláme i v českém jazyce).  

Do čtvrteční hodiny si udělejte ve WB na str. 25/ cv.5 a 6 (kontrola v online hodině).

Protože v pátek je volno (pololetní prázdniny :-), termín odevzdání těchto dvou úkolů je do čtvrtečního večera. Vyplňte tento živý pracovní list , ale dříve než mi ho pošlete, přepište si z něho do školního sešitu 17 přídavných jmen a přeložte je. V tomto živém listu musíš najít slova opačného významu pro daná slova. Takže dva úkoly: 1)Pošli živý pracovní list 2)Vyfoť v sešitě přídavná jména s českým překladem a pošli mi foto.

See you soon - brzy se uvidíme. K. Szotkowská

 

18.-22.1.2021

3. týden

Hello children,

v minulé hodině jste mě potěšili, učivo have/has Vám šlo hezky. Stále někteří bojujete s osobními a přivlastňovacími zájmeny, takže Ti,  kterých se to týká, se je opravdu perfektně naučte. Můžete procvičit online (neposílejte mi, jen si to nechejte vyhodnotit, ať vidíte, v čem chybujete). Zájmena osobní     Zájmena přivlastňovací

 

V pondělí budeme hlavně ústně procvičovat probrané učivo a také pracovat s učebnicí. Na tuto online hodinu nemáte písemný úkol.

Do čtvrteční online hodiny vypracujte ve WB str. 23/cv4, cv.6 a cv. 7. Tato tři cvičení budeme společně kontrolovat – neposílejte.

V učebnici na str. 28 si přečtěte a poslechněte cv.2  Zde poslech. Jsou zde položeny tři otázky. Odpovědi na ně - stačí pouze jména (celou větou ne, zdá se mi to těžké) mi pošlete do e-mailu (do pátku 22.1).

Do pondělí 25.1.se naučte slovíčka 3B (str.82). Ve WB str. 24/cv.1 a cv.4 (společná kontrola v hodině).

 

Přeji úspěšný týden. K. Szotkowská

 

 

 

2.týden

Hello everybody,

minulý týden jsme začali 3.lekci sloveso MÍT - have got/has got. Přepište nebo si nalepte do sešitu tabulku, která  je přiložena v souborech. Musíte se to naučit. 

Procvičte si osobní a přivlastňovací zájmena WB str.72(I -my, You - your, .....), stále Vám to nejde.

Do sešitu si udělejte  cvičení 3b/str. 29 (učebnice), vyfoťte a pošlete mi ho na e-mail. Toto učivo si také procvičte na živých prac. listech ZDE

Finish. Dále zmáčkněte: Email my answers to my teacher (poslat učiteli)

Napš své jméno

Level: 5.A

School subject: AJ

email učitelky: kamila.szotkowska@zsmostyujablunkova.cz

Workbook str.22/cv.1 a 2 (kontrola ve škole).

 

That's all - to je vše :) K. Sz.

 

 

4.1 - 8.1.2021

1. týden

Hello children,

věřím, že jste prožili krásné Vánoce a nabrali síly do další práce.

Ve čtvrtek budeme mít online hodinu, kde budu zkoušet slovíčka celé 2. lekce. Prosím zopakujte si je.

Ve čtvrtek společně začneme 3. lekci.

Těším se na Vás. Vaše třídní učitelka Kamila Szotkowská.

 

 

6. týden 23.11. - 27.11.2020

Hello children,

v minulém týdnu jsme si zopakovali názvy dnů v týdnu. Již v minulém roce jste se je učili psát, ujistěte se, že jste to nezapomněli… Ve WB si to můžete zopakovat na str.18/cv.1(najdi dny v týdnu). Dále si udělejte živý pracovní list. V tomto listu budeš nejprve poslouchat a posouvat správné dny do správných políček a potom budeš psát den BEFORE – PŘED a den AFTER – PO.  Pracovní list Vyplněný živý list mi pošlete známým způsobem.

Do sešitu AJ si zapište: The days of the week. Pod tento nadpis si vypište pod sebou dny v týdnu (začněte nedělí…)

Have a nice week:) K. Szotkowská

 

 

5. týden 16.11.-19.11.2020

Hello girls and boys,

myslím si, že pokud budete umět perfektně skloňovat sloveso "to be" (I am, you are....), tak tvoření otázek a odpovědí pro Vás bude hračka. Nejprve si otevřete stránky, na kterých si přečtěte větu, poslechněte a zopakujte: Poslech a mluvení .

Ve workbooku si písemně procvič otázky a odpovědi, budeme kontrolovat společně ve čtvrtek online.

WB p. 16, ex. 2  - dejte slova do správného pořadí=> tvoříte otázky

WB p. 16, ex. 3 - odpovězte krátkou formou o sobě (Yes, I am nebo No, I'm not.)

WB p. 16, ex. 4 - napište odpovědi (podle obrázků)

Have a nice time! K. Sz.

 

 

9.11 -13.11.2020

4.týden

Hello children,

potěšilo mě, že jste ve čtvrtek pěkně uměli používat přivlastňovací zájmena (his, her…).

Tento týden ve čtvrtek během online lekce se budeme věnovat  tvorbě otázek. Už jsme o tom v hodinách angličtiny hovořili, že se mění pořadí slov ve větě:  He is at home. Is he at home? Připomeňte si, jak se tvoří otázky poučkou v pracovním sešitě (WB – workbook) na str. 73/2.6. Opravdu si to přečtěte. Doplňte cv. 1/str. 16 ve WB. Budeme společně kontrolovat ve čtvrtek. Učte se slovíčka 2C.

Vyzkoušejte si učivo v pracovním listu – Pracovní list - odešlete mi ho známým způsobem. Možná nová slovíčka: sick – nemocný, tired – unavený.

 Finish. Dále zmáčkněte: Email my answers to my teacher (poslat učiteli)

Napš své jméno

Level: 5.A

School subject: AJ

email učitelky: kamila.szotkowska@zsmostyujablunkova.cz

 

Další domácí úkol dostanete ve čtvrtek po online lekci.

12.11. Přepište si prosím do sešitu AJ list 4. týden z přílohy. 

Pěkný den  K. Szotkowská

 

 

3.týden

Milá děvčata a chlapci,

doufám, že jste si všichni odpočinuli a nabrali energii do dalších pracovních týdnů. Nejprve si procvičte svou paměť:HRA

Zjistila jsem, že stále některým z Vás činí potíže přivlastňovací zájmena. Procvičte si je zde:Opakování 1

Opakování 2

Pokud někteří máte problémy s přivlastňovacím ¨s (…pár Vás je…) poslechněte si video, které jste měli možnost vidět v loňském roce, připomeňte si:Opakování učiva

 

Ve čtvrtek budeme mít online hodinu, kde začneme společně lekci 2C. Tato hodina bude část vlastivědy a část anglického jazyka (moje skupina). Skupiny dodržujte čas podle rozvrhu online hodin.

meet.google.com/bkb-jovu-srw
 
Přeji hezký týden. K. Szotkowská

 

 

 

2. týden 20.10. - 25.10.

Zdravím Vás děvčata a chlapci,

myslím, že online lekce s Tonym vyšla dobře. Ve třídě jste více odvážní, ale to byla první zkušenost:). Vaše rodinné stromy  máte opravdu velice vydařené - bude to hezké, až je vystavíme.

1) Občas se Vám pletou přivlastňovací zájmena. Zopakujte si je napsáním do sešitu. Udělejte si cvičení 3 na str. 18. Napište zájmena  k sobě tak, jak patří - vytvořte tabulku, ale hlavně je musíte umět.

2) Vyzkoušejte si to také v živém pracovním listu: Pracovní list

Už to znáte. Vypíšete, potom Finish. Dále zmáčkněte: Email my answers to my teacher (poslat učiteli)

Napš své jméno

Level: 5.A

School subject: AJ

email učitelky: kamila.szotkowska@zsmostyujablunkova.cz

Všechny slova byste měli znát (snad jen daughters, high buildings - přeložte si :))

3) Připomeňte si přivlastňovací 's : Kat's T- shirt. (Katčino tričko.) Napište do sešitu cv. 7/str.19. Prosím, vyfoťte mi a pošlete.

4) Vyplňte v Pracovním sešitu cvičení 6/ str.15. Zkontroluji ve škole.

Opakujte slovíčka.

Příští týden jsou podzimní prázdniny. Nebudete dostávat úkoly, tak si udělejte úkoly tento týden, ať máte volno.

Užijte si podzimní prázdniny. Vaše třídní učitelka K. Szotkowská

 

 

 

1.týden

Milí páťáci,

začínáme novou lekci - 2B My family. Nejprve se musíte naučit slovíčka - prac. sešit str.81. Slovíčka jsou většinou známá, ale pokud si nejste jisti výslovností, poslechněte si slovíčko v překladači (ukazovali jsme si ve škole). Vyzkoušejte si názvy členů rodiny zde:Hangman. 

Podívejte se na fotografii rodiny v učebnici na str. 18/cv.2 a poslechněte si:My family. Váš úkol je velmi podobný. Nakreslete na výkres A4 rodinný strom (stačí jen sourozenci, rodiče, prarodiče). Můžete se inspirovat rodinnými stromy v přiloženém souboru, ale záleží na vaší fantazii. Důležité je, abyste uměli o každém členu rodiny říct např.: "This is my father. His name is Petr. He is 39." Budete to potřebovat během naší online lekce s Tonym. 

Lekce s Tonym

Zkouška spojení (kdo může):

sobota 17.10. v 10,30hod. skupina 1 - dívky 

meet.google.com/hrb-uvek-ruq

17.10. 11hod. skupina 2 - chlapci

meet.google.com/krn-nist-urn 

 

 

Online lekce s Tonym: 1. skupina pondělí v 10,30 hod., 2. skupina úterý v 10,30hod.

Musíte mít založený účet google. Odkaz vám pošlu na e-mail adresu, přes kterou spolu komunikujeme. 

Lekce je povinná, pokud se nemůžete zúčastnit, předem se omluvte.

Lekce bude asi 20 minutová.

Skupina 1: Eliška, Barunka, Nela, Klára, Stázka, Sára, Tamara

Skupina 2: Kamil, Jarek, Lukáš, Lumír, Vojta F., Vojta J., 

Věřím, že se online lekce vydaří a držte se. Vaše třídní učitelka Kamila Szotkowská