9. B

Mgr. Pavla Podeszwová Třídní učitel učitel

Informace pro žáky devátého ročníku a jejich zákonné zástupce

Publikováno: 27.3.2024 Autor(ka): Jana Klusová

To dáš

Informace o tom, kolik bylo v únoru 2024 podáno přihlášek na jednotlivé střední školy pro nadcházející školní rok 2024-2025.

Konkrétní školy můžete dohledat na tomto odkazu Jednotlivé SŠ a obory a statistiky pro jednotlivé kraje na odkazu Kapacity v krajích.

Vážení rodiče.

Dle informace z MŠMT ze dne 20.2.02024 předáváme sdělení, viz níže:

Pro zachování práv uchazečů o střední vzdělávání ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prodloužilo lhůtu, po kterou mají uchazeči možnost podávat přihlášky, a to o 1 den. Termín pro podávání přihlášek tedy končí 21. února 2024.

Jana Klusová

Nové informace platné od 1.1.2024

Přijímání do středního vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři, MŠMT ČR (msmt.cz)

Trénuj a uč se! | CERMAT

PŘIJÍMÁNÍ DO STŘEDNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A VZDĚLÁVÁNÍ V KONZERVATOŘI

Od 1. 1. 2024 je plánována účinnost nové legislativní úpravy přijímacího řízení do středních škol a konzervatoří. Legislativní dokumenty, metodické materiály, tiskopis přihlášky a další informace naleznete zde, na stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání a na nových webových stránkách sloužících k přihlašování.

Nové webové stránky: Přihláška na střední školy 2024 (prihlaskynastredni.cz).

Informační systém bude spuštěn 15. ledna 2024, přihlášku bude možné podat od 1. února 2024.

Vážení rodiče,

pracovní skupina pro kariérové poradenství ve spolupráci s realizačním týmem projektu MAP III a Úřadem práce ČR Vás srdečně zve na Setkání pro rodiče žáků 8. a 9. tříd k výběru střední školy a vhodného povolání, které proběhne on-line dne 22.11.2023 od 16.00 hodin prostřednictvím platformy MS Teams. Registrovat se můžete prostřednictvím QR kódu na plakátu(v příloze) nebo ZDE - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfD1_FXd9zqnQ0u3rX7NOFMLWzvZg_hmE1R40NNy7sp8ODpGQ/viewform.

Odkaz na přihlášení k on-line setkání Vám bude odeslán nejpozději den před konáním setkání na email uvedený při registraci.

Realizační tým projektu MAP III

MŠMT v pátek 8.9. 2023 oznámilo termíny přijímacího řízení na SŠ. Nově se budou zkoušky konat ne ve dvou za sebou jdoucích dnech, ale první termín bude v pátek 12.dubna 2024 a druhý termín až po víkendu, tedy v pondělí 15. dubna 2024. Toto je jedna z prvních a konkrétních změn, které deváťáky v letošním roce čekají. MŠMT a Cermat  momentálně projednávají další úpravy a změny

Zde nabídka brožury  "Průvodce devítkou 2023-2024". Brožura je určena žákům z devátých tříd (a jejich rodičům), které čeká rozhodování, kam po základní škole pokračovat. Usnadní jim orientaci v tom, co vše je v průběhu deváté třídy čeká a najdou zde přehled všech zásadních informací, ale i odpovědi na nejčastější otázky, které se váží  k výběru budoucího povolání či studia.

Jak tato brožura vypadá a co vše obsahuje, se můžete podívat zde Průvodce devítkou2023-2024. Další aktuální informace budou průběžně k dispozici na FB Kam po devítce.

Let%C3%A1k-Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek-21.9.2023-pdf-728x1030.jpg