Třída MŠ

Návštěva grafické dílny v Návsí

Publikováno: 28.3.2022 Autor(ka): Monika Lehotová
Návštěva grafické dílny v Návsí

V minulém týdnu jsme s dětmi navštívili grafickou dílnu Uutěrky, která sídlí v Návsí. Uutěrky jsou malá grafická dílna, která je zaměřena na sítotisk. Její zakladatelé si ji zařídili svépomocí. Tak, jak kdysi vznikaly sítotiskové stroje, sušáky, police....tisknou se nyní plakáty, grafiky a knihy.

Z Hrčavy do Mostů u Jablunkova jsme jeli linkovým autobusem a z Mostů do Návsí pak pokračovali vlakem. Jízda vlakem byla pro některé děti velký zážitek. Po příchodu do dílny si děti vyrobily koláže zvířátek, které se poté natiskly na trika. Během práce na kolážích bylo možno prohlížet a obdivovat umělecké předměty, výrobky, obrazy, loutky a další zajímavosti, které byly součástí dílny.

Po výtvarném a uměleckém zážitku jsme se vydali procházkou na autobus, který nás dovezl zpátky do MŠ.