7. A

Mgr. Anna Boková Třídní učitel učitel

VV a Pč

Publikováno: 6.4.2021 Autor(ka): Kamila Szotkowská

6.4. 2021

VV a Pč

13. týden

6. - 9.4.2021

Práce na tento týden je součástí ČJ.

Do sešitu ČJ si do pátku nakresli (je to úkol i do VV) podle přílohy obrázek vajíčka a napiš do něj 4 - 5 vět, jaké zvyky doma dodržujete během velikonočních svátků. Protože jdeme 12.4. (pokud se nic nezmění) do školy, zkontrolujeme si to až tam.

K. Szotkowská

12. týden

29.-31.3.

Děti, domácí úkol je zároveň i do vlastivědy.

Nakreslete si pod text do sešitu vlastivědy cedulku - "vývěsku", která by vám visela nad dveřmi, kdybyste žili v té době ve městě a byli řemeslníky. Jednalo se vlastně o druh reklamy, aby všichni věděli kdo v domě pracuje, co si mohou u tebe zaplatit. Můj příklad (už jej nesmíte použít): mám ševcovskou dílnu, proto mám na cedulce botu. Vymyslete si svoje řemeslo a reklamní cedulku...

Pěkné Velikonoce. K. Szotkowská

 

10. -11. týden

Dobrý den,

vaše lapbooky jsou děti opravdu velice zdařilé. Nyní nás čeká nová práce.

Jaro je za dveřmi. Na jaře se probouzí příroda, rodí se mláďáta. Vyrobte si dle návodu jeden výrobek. Vyfoťe mi ho a pošlete foto. Vyberte si: 

Předloha 1

Předloha 2

Ozdobit si můžete dle vlastní fantazie. 

Mějte se hezky. K. Szotkowská

 

 

6. -9. týden

Milí žáci,

ve vlastivědě se pomalu blíží závěr učiva o Evropě. Budeme ještě hovořit o jednotlivých zemích, ale není možné, abyste v páté třídě znali podrobnosti o všech státech. Budu ráda, když si více detailů zapamatujete alespoň o některých zemích. K tomu by vám mohl pomoci projekt "Cestujeme po Evropě". Proč to píšu v předmětech VV a Pč? Součástí bude práce, ve které využijete vaše znalosti a kreativitu (Vv ,Pč). Přesné zadání vysvětlím během online hodiny vlastivědy.

K. Szotkowská

 

5. týden

1.-8.2.2021

Dobrý den děti,

jistě víte, že ptáčci to mají v zimě těžké. Určitě mnozí z Vás máte na zahradě krmítka a ptáčky krmíte. Pomáháte jim přežít zimu a oni se Vám odvděčí zpěvem. 

Vyrobte si jednoduchého ptáčka dle návodu. ZDE Vyfoťte mi ho a pošlete. Ptáček určitě ozdobí Váš pokojíček. 

Ať se Vám práce daří K. Szotkowská

 

4.týden

25.-28.1.2021

Dobrý den,

zima je pro zvířátka náročné období, ale některá si v ní přímo libují.

U nás tučňáky ve volné přírodě neuvidíte. Napište mi do e-mailu, kde žijí tučňáci a naučte se podle jednoduchého návodu - videa tučňáka kreslit voskovými pastelkami. Video zde

Odpověď a foto Vašeho obrázku mi pošlete do pondělí 1.2.2021

Hezký týden K. Szotkowská

 

Vaše sněhuláky můžete vidět zde na virtuální nástěnce. VIRTUÁLNÍ NÁSTĚNKA

2. a 3. týden

Dobrý den,

konečně zima. Sníh a mráz.

Vyrobíte z rolky od toaletního papíru sněhuláka. Můžete se inspirovat - v přiložených souborech. Oceňuji Vaši originalitu a nápady. Máte na to 2 týdny. Sněhuláka vyfoťte, pošlete mi na e-mail. Uschovejte, přinesete do školy.

Určitě si postavte sněhuláka ze sněhu. Ať se Vám práce daří.

K. Szotkowská

 

1. týden

Milí žáci.

prože ke svátku Tří králů (6.1.) patří hvězda - kometa a králové, vyzkoušejte si jedním tahem tyto dva obrázky. Nejprve si je nanečisto natrénujte a potom je pěkně nakreslete jedním tahem. Oba obrázky na výkres A4 (každý na jednu půlku). 

Jak na to? Král a kometa jedním tahem

Ať se Vám to vydaří - uschovat, kontrola ve škole.

K. Szotkowská

 

 

 

23.11.2020

6.týden

Milé děti,

svými obrázky naší obce jste mi udělali velikou radost. Obrázky jsou tak krásné, že jsme se rozhodli nejen poslat 5 vybraných do pěti partnerských zemí, ale chceme je použít i ve tvorbě kalendáře. 

Tento týden dostáváte úkol, který je spíš do slohu, ale příští týden ho vyjádříme ve škole kresbou. Napiš do sešitu ČJ: Co mi dala a co mi vzala doba koronavirová. Příklad (píšu sama za sebe): Dala - vytáhla jsem po dlouhé době šicí stroj a šiju roušky, - naučila jsem se mnoho nových programů na počítači, ....atd,  Vzala - školu (osobní kontakt s dětmi), cestování, ....

Napište si toho co nejvíc, aby jste věděli co a jak to nakreslit.

Příjemný týden. K. Szotkowská 

 

16.-19.11. 2020

5. týden

Dobrý den žáci,

podzimní listy se Vám velice povedly. Tomáš dokonce udělal veliký herbář listů velmi originálním způsobem - krásné. Tento týden mám pro Vás velice důležitý úkol.

Nakresli či namaluj na formát A5 pohlednici na téma „Naše obec“. Můžeš zobrazit jakoukoli budovu, část obce, sportoviště, okolní přírodu (na ročním období nezáleží). Všechny práce budou vystaveny a 5 vybraných výkresů bude posláno partnerským školám z projektu Erasmus (Německo, Itálie, Slovensko, Španělsko, Řecko). Inspirovat se můžeš například mosteckým kalendářem, fotografii...Pošlete mi prosím fotografii Vaši práce. Ve škole uděláme předběžný výběr a pokud vybereme práci od některého z Vás, budeme Vás prosit o doručení originálního výkresu do školy.

Termín odevzdání je 19.11.2020 

Můžete vložit zde na (pokud to pošlete mi, vložím já) virtuální nástěnku

Kreativního ducha Vám přeje K. Szotkowská

 

 

3.11.-17.11.2020

Zdravím Vás děti,

 vaše výrobky a výkresy jsou vždy ozdobou třídy a školy. Myslím, že pro Vás nebude nic těžkého vyrobit ukázku, jaké stromy se nacházejí v okolí Vašeho domu. Jak jsem to udělala já?

1) Přinesla jsem si domů 3 listy z různých stromů

2) Rozstřihla jsem je na půlku

3) Nalepila jsem postupně listy na papír lepidlem a lepící páskou 

4) Druhou část listu jsem dokreslila pastelkami, včetně žilkování

5) Napsala jsem o jaký druh stromů se jedná

V příloze je můj výkres. Pokud Tě to bude bavit, nemusí to být výkres, ale leporelo - námět je také v příloze, nebo to prostě udělej podle svého nápadu. Na odevzdání máte 2 týdny, budu hodnotit známkou.

Vyfoťte a pošlete mi Vaše výtvory. Výkres schovejte a později ho přinesete do školy.

Tvořivosti zdar:) K. Szotkowská