8. A

Mgr. Anna Boková Třídní učitel učitel

Kroužky na naší škole

Publikováno: 12.10.2021 Autor(ka): Markéta Maroszová

Jen co se uvolnila opatření, naše škola nezahálela a nabídla pestrou paletu kroužků. Žáci si vybírali různé sporty (florbal, Spartan Kids, vybíjená), dále pak šachy, robotiku anebo hru na kytaru. Není divu, že se kapacita kroužků téměř hned naplnila. Na co se mohou těšit?

Florbal

Florbaloví nadšenci se schází každé pondělí v sokolovně, kde se zdokonalují ve florbalu pod vedením zkušeného sportovce Mgr. Jana Beigera.

Spartan Kids

S dětmi se Mgr. Markéta Labajová, Ph.D zaměřuje na zvýšení fyzické kondice prostřednictvím her zaměřených na výbušnost, koordinaci anebo fyzickou zdatnost. Kromě štafetových her, oblíbeného žebříku, opičích drah a rovnovážných cviků s dětmi trénujeme i na běžecké závody, ve kterých se chystáme umístit co nejlépe. Chceš mít skvělou fyzičku a užít si spoustu legrace? Pak nesmíš chybět na Spartan Kids.

Vybíjená

Naši žáci každoročně reprezentují naši školu v mezinárodní soutěži vybíjené. Aby čtvrťáci a páťáci obhájili „bednu“, pilně trénují každý čtvrtek v kroužku vybíjené. Vybíjenou vede Mgr. Martin Janík.

Hra na kytaru a Školní kapela

Novinkou v nabídce našich kroužků jsou Hra na kytaru a Školní kapela vedené pod taktovkou Mgr. Jana Turka. Ve hře na kytaru se zdokonaluje 8 žáků a školní kapelu tvoří 14 budoucích hudebníků. Již teď se můžete těšit na jejich koncerty.

Kroužek zábavné logiky a deskových her

Ani logické myšlení nezůstává stranou. Náš matematik Bc. Pavel Kantor vede děti skrze hry zábavné logiky a deskových her k lásce k matematice a rozvíjí myšlení našich nejmenších.

Robotika

Novinkou mezi našimi kroužky je také Robotika, kterou vede Mgr. Jan Beiger. Je robotika hudbou budoucnosti? To zjistíte právě v tomto kroužku, kde si žáci sestaví a naprogramují svého robota. Krátkou ukázku můžete zhlédnout ZDE.

Šachy

Na seznamu kroužků nesmí chybět šachy Bc. Pavla Kantora. Naši žáci v šachovém kroužku se naučí nové strategie, již uplatní při soutěžích.

Kroužky v družině

V rámci družiny nabízí škola Hudebně dramatický kroužek, Šikovné ruce a Dramatický kroužek.

Mgr. Markéta Labajová, Ph.D