U Zajíce

Příchod ročního období "JARO" distanční výuka III.

Publikováno: 2.4.2021 Autor(ka): Iveta Vajdová
Příchod ročního období "JARO"  distanční výuka III.

Milé děti, maminky a tatínkové

Vítáme Vás v ročním období "JARO", které nám začalo v neděli 21.3.. Toto nádherné roční období si hraje na schovávanou. Sluníčko má sice ještě chladné paprsky, ale my cítíme, že jaro je ve vzduchu. A když potom nastane, je den ze dne krásnější. Začínají se zelenat pole a louky, ze země vyráží nové kvítí, na stromech se objevují nové lístky. Slyšíme první bzukot včel a veselé melodie skřivánků.

Pro tento týden jsme si pro vás připravily nové úkoly, které se vám budou určitě vypracovávat s dobrou náladou.

Pondělí 22.3.

Maminka nebo tatínek vám přečtou pohádku "Jaro je tady" ( text vložen v souborech)

• Děti převyprávějte děj pohádky svými slovy, kterou vám rodiče přečetli.
  • Odpovídejte na otázky, které souvisí s pohádkou.

Otázky: O kterých ptáčcích se děti bavily v pohádce?     ( skřivánek, vrabci, špaček, vlaštovka)

Jaké přání chtěl mít Jenda?                             ( chtěl umět létat)

Kde chtěl Jenda všude létat?                            ( nad plotem, nad lesem, do města, k moři)

Co Blaženka viděla v zeleném trávníku?           ( sedmikrásky)

Pracovní list " Doplňovačka" ( list vložen v souborech)

• Děti si vystřihnou obrázky, které jsou v tečkovaných políčkách ve spodní straně pracovního listu a poté do prázdného sloupce vpravo dolepí obrázek, který má pokračovat v řádku.

Úterý 23.3.

Dny v týdnu (list vložen v souborech)

• Ze školky už víme, že máme 7 dní v týdnu a z toho máme dva dny volna, kterým říkáme víkend. Zopakuj si, jaké dny v týdnu máme, určitě je všechny znáš, jste totiž šikulky.

Kočičky

• Děti, až nám roztaje sněhová nadílka, zajděte si s rodiči na procházku a natrhejte si kočičky, které si dáte do vázy. Jak se vrátíte z procházky, můžete si takové kočičky sami namalovat.

Vezměte si barvy nebo pastelky, nakreslete si vázu podle vaší fantazie a do ní kočičky. Na kočičky můžete použít noviny, vatu, dýňová semínka atd... (inspiraci najdete v souborech).

Středa 24.3.

Pracovní list: Zajíčkové mrkvičky (list v souborech)

• Děti, spočítejte, kolik má zajíček mrkviček v každém boxu zvlášť a potom vybarvi box s tolika mrkvičkami, kolik máš roků.

Děti, nechtěly by jste se naučit novou básničku o sluníčku?? A jak přijdete do školky, tak si ji společně zopakujeme.

SLUNCE

Vyšlo slunce, zasvítilo,             (chůze)

na nebi se otočilo.                   (ruce vbok,otáčíme se)

Každá kytka maličká,               (podřepy)

radost má ze sluníčka.              (ruce vbok, otáčíme se)

Ke slunci se naklání,                 (úklony stranou ve vzpažení)

listy z hlíny vyhání.

Čtvrtek 25.3.

Pracovní list "Duha" (list v souborech)

• Tak jak už to bývá, na jaře nám svítí sluníčko, ale také někdy prší. Pokud bude během tohoto týdne  škaredě a vy nemůžete jít ven, tak si můžete vypracovat pracovní list, ve kterém dokreslíte přerušované čáry duhy a deštníků. Kdo bude chtít, obrázek si dokreslí.

Děti v pohybu

• Určitě je velmi důležité, abyste si trošku procvičily vaše tělíčko. Jednoduché cviky vám ukazují děti na obrázku (list v souborech). Zacvič si všechny cviky, které ti děti ukazují. Abys necvičil/a sám, můžeš pozvat na cvičení maminku, tatínka nebo sourozence.

Pátek 26.3.

Písmenková abeceda (list v souborech)

• V pracovním listu najděte písmenka, ze kterých se skládá slovo - ježek, jablko, jezevec. Písmenka vymaluj jakoukoliv barvou. Pracovní list si můžeš dole podepsat.
  • Zkus vymyslet slova, které začínají na písmenko "J"

Jarní květiny (list v souborech)

Čeká tě poslední úkol a to je spojování stejných jarních květinek na obrázku.

A na závěr tohoto týdne děti naučte svoje rodiče jednoduchou písničku, kterou znáte ze školky "Jaro, léto, podzim, zima" ( písnička v souborech).

Blíží se nám Velikonoce, tak si můžete začít malovat vajíčka, vyrábět různé velikonoční ozdoby, kluci si můžou jít nastříhat s tatínkem vrbu a uplést karabáč.

Přejeme vám děti, ať se vám daří plnit úkoly a už se na vás těšíme ve školce.

Celý týden plný úkolů ,her a zábavy pro vás připravila paní asistentka Lenka Muchová.

Vaše paní učitelky.