9. B

Janika Bartečková
Mgr. Janika Bartečková Třídní učitel učitel

FYZIKA 9. ročník

Publikováno: 15.11.2021 Autor(ka): Pavla Podeszwová

Online výuka!

FYZIKA 9. ročník

11.5. Jednoduchý elektrický obvod.

3.5. Zdravím žáky osmého ročníku. Tento týden se můžete těšit na nové poznatky o elektrickém proudu.

Elektřina v dnešním 21. století je nedílnou součástí nás všech a život bez ní si jen ztěží dokážeme představit. 

Nejprve se budeme věnovat jednoduchému elektrickému obvodu (baterie, spotřebič, vypínač, vodiče)

26.4. Hezký slunný den přeji všem žákům. Téma na tento týden je "Elektrické pole". Pročtěte si a zapište učivo do sešitu. Výklad k tomuto tématu podám v online hodině. 

19.4. Zdravím osmáci. Učivo na tento týden: Dokončíme téma - elektrický nábo a elektrické vodiče a nevodiče. Posílám soubor "Elektrické vodiče a nevodiče". 

12.4. Dobrý den milí osmáci. Týden co týden vás všechny opět zdravím při distanční výuce. Vydržme společně ještě nějaký čas setrvat, už svitla jiskřička naděje, že se do školy pro letošní školní rok vrátíte. Věřím, že tomu tak bude a téma, které je obtížně vysvětlovat na dálku už probereme ve škole. Posílám nový soubor s názvem             " Elektrický náboj". Pročtěte si text, udělejte si sami zápis a ústně si připravte odpovědi na otázky uvedené v závěru. Děkuji vám všem, že i v tak nelehkém vzdělávacím procesu jste v online hodinách aktivní :)

6.4. Zdravím vás osmáci :) Pro tento týden posílám přílohu "elektrické jevy". Znovu si projdeme vše o elektrickém náboji a vlastnostech látky.

31.3. Dobrý den milí žáci, dnešní hodina fyziky v 8.A odpadá z důvodů nemoci pedagoga.

29.3. Zdravím osmáci! Blíží se nám Velikonoce, tento týden je zkrácená výuka. Posílám přílohu "Elektrické jevy".

Zopakujte si učivo o elektrických jevech. V online hodině se zaměříme na elektrické jevy, vlastnosti látek a ujasníme si pojmy jako jsou zelektrovaná tělesa, kladný a záporný elektrický náboj a podobně.

Pokusy: Statická elektřina - ČT edu - Česká televize (ceskatelevize.cz)

24.3. Vkládám řešení a hodnocení testu na tepelné motory. 

22.3. Milí osmáci. Pro tento týden distanční výuky nezadávám žádné nové téma, protože budete psát test (tepelné mototy, james Watt, spalovací motory, proudové a raketové motory). Opakujte si učivo a buďte připraveni, naučení. Případné dotazy k testu zodpovím na začátku výuky. Pěkný den přeji :)

15.3. Zdravím vás osmáci. Tento týden dokončíme téma spalovací motory, přikládám soubor se zápisem "spalovací motory". Rovněž ti, kteří mají referáty na raketový motor, ať mají prezentaci připravenou. 

9. 3. Vkládám soubor "tepelné motory"

24.2. Posílám řešení KVÍZU. Zvlášť pro třídy 8.A a 8.B.

22.2. Zdravím vás osmáci. Chtěla bych připomenout, že v online výuce vás čeká test (12 otázek) na téma změny skupenství látek. Znovu si pročtěte dané učivo, ať jste na test připraveni. 

Zadávám dva referáty:

Pro třídu 8.B si připraví referát Šimon Kluz na téma - zážehový motor (vysvětli pracovní cykly pístového spalovacího motoru a popiš jednotlivé části, kde probíhá celý proces spalování paliva) Učebnice str. 91 - 92

Pro třídu 8.A si připraví referát David Sikora na téma - zážehový motor (vysvětli pracovní cykly pístového spalovacího motoru a popiš jednotlivé části, kde probíhá celý proces spalování paliva) Učebnice str. 91 - 92

 

15.2. Milí osmáci, posílám přílohu VAR kapalin, vše potřebné naleznete tam. Hezký slunečný den přeji :)

10.2. Zadání domácího úkolu, učebnice str. 83 cv.2 a 4. Odpovědi na otázky poslat na mail:podeszwovapavla@gmail.com

9.2. Vkládám soubor "regelace ledu a anomálie vody" k doplnění učiva tání a tuhnutí.

8.2. Zdravím všechny osmáky. Posílám přílohu "Vypařování, kapalnění". Mrkněte se na něj, vše potřebné naleznete tam. Přikládám ještě soubor "regelace ledu a anomálie vody".

1.2. Hezký modrý den osmáci. Na tento týden se znovu vrátíme k tématu "Změny skupenství látek". Vysvětlíme si pojmy skupenské teplo tání a tuhnutí. Ten, kdo z vás měl referát na "anomálie vody" nechť má připravenou prezentaci. 

25.1. Zdravím vás osmáci. Pro tento týden posílám přílohu "Změny skupenství látek". 

18.1. Zdravím všechny osmáky. Zadaná práce z minulého týdne se přesouvá na tento. Jelikož jste psali písemku, nezbyl čas k probrání nové látky. Znovu se podívejte na téma "tepelná výměna". Pročtěte si text a opište zápis do sešitu. Na online hodině mějte připravené sešity, učebnice a psací potřeby. Hezký den přeji.

11.1. Dobrý den děti. Na online výuku mějte připravené psací potřeby,sešity a kalkulačky. Budou vám zadány dva příklady k řešení, které vypočtete v online výuce za určitý čas a pošlete na můj mail ke kontrole. Dále přikládám soubor s názvem "tepelná výměna". Pročtěte si a opište si text do sešitu. 

4.1. Zdravím osmáci. Vše nejlepší do nového roku. Posílám soubor "Úlohy TEPLO". Přečtěte si a vyřešte zadané úlohy. K online výuce mějte vždy připravené sešity, psací potřeby a kalkulačky.

15.12. Zdravím vás osmáci. Mrkněte na přiložený soubor "Měrná tepelná kapacita". V online hodině vám vysvětlím celé učivo a společně vyřešíme některé ze zadaných příkladů. Ostatní úlohy, které nespočítáme v hodině, budete mít za domácí úkol. Hezký den vám všem :)

30.11. Hezký den dětičky.

Mrkněte na přiložený soubor "Vnitřní energie". Opište vše do sešitu. Zítra vysvětlím na online hodině.

23.11. Zdravím vás osmáci. Pro tento týden přikládám soubor s nazvem "vzájemná přeměna energií.." jedná se o vzájemnou přeměnu potenciální a kinetické energie. Pročtěte si tedy vložený soubor.

16.11. Milí osmáci. Posílám přílohu "polohová energie" s učivem pro tento týden. Veškeré informace tam najdete. Hezký den. 

9.11. Zdravím všechny osmáky. V příloze "pohybová energie" si pročtěte nové učivo a odpovězte na otázky a úkoly. 

Připomínám, že online hodina fyziky proběhne podle rozvrhu, kde najdete i odkaz k připojení. (školní web, třída)

V online výuce si projdeme nové učivo, proto mějte připravené učebnice fyziky, sešit a psací potřeby.

 

2.11. Milí žáci. Posílám odkazy k online připojení na výuku fyziky.

K online výuce si nachystejte psací potřeby, sešity a kalkulačky. 

Byl přidán nový soubor "Účinnost". 

8.A - Středa 8.45 hod - 9.30 hod

https://meet.google.com/num-vzmh-gxe

8.B - Úterý 10.40 hod - 11.25 hod

https://meet.google.com/scc-skeg-xgo

 

26. 10. Zdravím děti. Posílám řešení úloh z předešlého týdne. Zkontrolujte si a opravde chyby. Učivo a všechny úlohy mějte napsány v sešitu. Přeji hezký týden.

20. 10. Zdravím vás osmáci. Posílám další přílohu s novým učivem a příklady k řešení. Všechny informace naleznete v příloze "VÝKON". 

Pošlete mi řešení do konce týdne. Stane se, že občas nastanou nějaké technické problémy a úkol pošlete později. Prosím vás, já chápu, že tato nestandartní výuka je náročná i pro vás a proto akceptuji i pozdní poslání domácích úkolů. Důležité je, že pracujete a po obnovení školní docházky budete mít všechno poslané učivo i s příklady v sešitech.

Hezký den přeji :)

 

14.10. Hezký den děti :)

Posílám přílohu s řešením zadaných úloh. Děkuji, že posílate vypracované zadání. Prosím, opište si všechny zadané úlohy se správným řešením do sešitu. Opište si také vzorečky, pro výpočet veličin jako je síla a dráha. 

Príští týden zadám nové úkoly během pondělí. Hezký zbytek týdne všem přeji :)

12. 10. Zdravím všechny osmáky a osmačky! Jelikož jste museli zůstat doma, připravila jsem pro vás nějaká cvičení k vypracování. Prosím o poslání vypracovaného zadání do čtvrtku 15. 10. 2020 na můj email: podeszwovapavla@gmail.com

Kdo tak neučiní do stanoveného data, bude klasifikován tak, jakoby praci neodevzdal. 

Přeji hezký den všem :)